Obavy, že by hokejisté z Hané po ztrátě reálné naděje na předkolo play-off Chance ligy neměli motivaci do zbytku sezony, se nenaplnily. Jestřábi měli zápas na ledě Kadaně jasně ve svých rukou.

„Jsem strašně rád, že jsme utkání zvládli, že jsme zvítězili i přes to, že jsme neplnili co jsme chtěli a hráli hodně v oslabení,“ konstatoval prostějovský trenér Ladislav Lubina.

V brance Jestřábů dostal důvěru dvacetiletý talent Radek Haas a rozhodně nezklamal. „Jsem také rád, že jsem mohl poprvé v letošní sezoně postavit juniora, který si mohl vyzkoušet seniorský hokej,“ dodal kouč Lubina.

Trenér Pavel Šustr
Trenér Prostějova Šustr má 3 posily a s kádrem je spokojen. Chce vyhrát všechno

Na straně Trhačů, kteří museli brzo vystřídat brankářskou jedničku Jakuba Neužila, spokojenost rozhodně nezavládla.

„Mysleli jsme si, že uhrajeme doma dobrý výsledek. Ale zápas se od začátku nevyvíjel dobře, nechali jsme soupeře hrát a zranil se nám gólman. Nebyli jsme důrazní, soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál,“ hodnotil trenér Petr Rosol.

V sobotu se Jestřábi představí na ledě Frýdku-Místku, který má ještě touhu sesadit Třebíč z postupové pozice do předkola.

SK Kadaň – LHK Jestřábi Prostějov 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 28. Wágner (M. Zabloudil, J. Müller) – 14. Račuk (Žálčík), 21. Žálčík (Hrníčko), 31. M. Novák (Husa), 36. Nouza (M. Novák, T. Jandus), 47. Hrníčko (Nouza, Račuk), 56. Žálčík (Račuk). Rozhodčí: Petružálek, Hucl – Šimán, Tvrdík. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 98.

Kadaň: Neužil (12. Štěpánek) – Klodner, Trefný, D. Zeman, Procházka, Delmarche, Eliáš – M. Zabloudil, Kůs, Wojnar – J. Müller, Žolobov, Zd. Zabloudil – Koblížek, Wágner, Homer – Dubský, Čech. Trenér: Petr Rosol.

Prostějov: Haas – Mrázek, Hrádek, Husa, P. Krejčí, Muška, Březák, Fojt – Žálčík, Račuk, Hrníčko – T. Jandus, Nouza, M. Novák – Machač, V. Meidl, Antoníček – Knap. Trenér: Ladislav Lubina.