Trenér Vykoukal po zápase kritizoval hlavně hru v defenzivě.

„Ten zápas nám nevyšel. První třetinu jsme ještě byli v autobuse. Udělali jsme spoustu chyb v předbrankovém prostoru. To co to trénujeme, tedy hraní v prostoru před brankou, tam jsme byli strašně průchodní. Ve druhé třetině se trochu zlepšilo,“ konstatoval kouč Hanáků.

O osudu zápasu rozhodla první třetina. Nejprve otevřel skóre v 8. minutě po několika dorážkách Březina. Poté v rozmezí minuty a šesti vteřin vstřelil Vsetín dva góly zásluhou Vávry a Pokorného a na hrozivých 4:0 zvýšil v 18. minutě po přihrávce Kucharczyka Tomáš Frolo.

Třetinu hrůzy trochu zjemnil Voženílek, který gólem v oslabení snížil na 1:4. I přesto bylo o přestávce po první třetině v kabině Prostějova pořádně dusno. „Odehrajeme výborný zápas s Pardubicemi a potom předvedete tohle. Nedůraz, nebruslení, nekoncentrace. Takže v kabině napadal hezká slova,“ přiznal Vykoukal.

Ve druhé třetině si oba týmy rozdělili po gólu. Nejprve zvýšil domácí Holomek, aby o minutu později zkorigoval skóre povedenou tečí Venkrbec. V poslední třetině už pak uzavřel skóre na konečných 6:2 Březina.

Výsledek v generálce na derby s Přerovem tak příliš sebevědomí Jestřábům nedodal. „Doufám, že se tým z toho vzpamatuje. Nemůžeme odehrát jeden výborný a pak takhle špatný zápas. Máme teď tři dny, abychom tým připravili,“ prohlásil trenér Prostějova.

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov 6:2 (4:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Březina (Markovič, Kucharczyk), 13. Vávra (Frolo), 14. Pokorný (Hořanský, Karafiát), 18. Frolo (Kucharczyk, Ostrčil), 36. Holomek (Hořanský, Slováček), 46. Březina (Markovič) – 19. Voženílek, 37. Venkrbec (Dvořáček, Luňák). Vyloučení 8:3. Využití: 2:0. Diváků: 1275.

Vsetín: Horčička – Ostrčil, Frolo, Teper, Janáček, Holomek, Dundáček, Hryciow – Březina, Kucharczyk, Markovič – Vávra, Podešva, Slováček – Vrána, Šilhavý, Kajaba – Hořanský, Pokorný, Karafiát – Finsterle. Trenér: Jiří Dopita.

Prostějov: Neužil – Drtina, Kolář, Mikliš, Holík, Žovinec, Pospíchal, Bažant, Horyna – M. Zabloudil, Divíšek, Nouza – Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Švec, Fiala, Voženílek – Z. Zabloudil, Hozák, Švarc. Trenér: Jiří Vykoukal.