Trenér Vykoukal po debaklu bědoval nad individuálními výkony svých svěřenců.

„Individuální výkony hráčů byly příšerné. Veškerá příprava, kterou jsme na Jihlavu měli, byla absolutně k ničemu. Ale ten zápas už je za námi, musíme ho hodit za hlavu a soustředit se na další,“ konstatoval bezprostředně po utkání trenér Jestřábů.

Ti inkasovali na Horáckém stadionu už po třech minutách, kdy se zblízka prosadil Vlastimil Dostálek. Ve 12. minutě dostali Jestřábi příležitost k vyrovnání, když hráli přes minutu dlouhou přesilovku pět na tři, ale početní výhodu Hanáci promrhali.

„Předtím jsme výborně ubránili oslabení, ale přesilovku jsme sehráli jak žáci. Už podruhé nás to stalo body podobně jako proti Frýdku,“ litoval Jiří Vykoukal.

Za nevyužitou přesilovku Dukla svého soupeře před koncem první třetiny potrestala, když se po zmatku v rozehrávce hostů prosadil Harkabus.

„První dva góly jsme dostali po hrubých individuálních chybách. Při hře pět na tři jsme se mohli dostat na 1:1, což by možná Jihlavou zacloumalo, ale přesilovku jsme sehráli darebácky,“ vrátil se Vykoukal k situaci, která předcházela druhému inkasovanému gólu.

Ve druhé třetině se chtěli Jestřábi vrátit do hry, ale místo toho přišly další góly v síti Jakuba Neužila.

„Říkali jsme si před druhou třetinou, že musíme hrát dobře z obrany, aby nám soupeř neodskočil. Chtěli jsme dát kontaktní gól, ale ten zápas byl o našich individuálních výkonech, které byly příšerné,“ zlobil se prostějovský kouč.

Po čtvrtém gólu se do branky Jestřábů poprvé v sezoně postavil Daniel Huf, ale vstup do utkání devatenáctiletému brankáři nevyšel. Huf nepřesně rozehrál za brankou a domácí snadno vstřelili už pátý gól.

Pak Jihlava na chvíli polevila a Jestřábi dvěma góly během devatenácti sekund snížili na 2:5. Nakonec ale šlo jen o krátké přibrzdění jihlavské kanonády, která ve zbytku utkání přinesla ještě další tři branky.

Konečný výsledek 2:8 znamená pro Prostějov nejvyšší porážku od listopadu 2016, kdy Jestřábi prohráli v Českých Budějovicích 1:9, což tehdy znamenalo konec pro kouče Kamila Přecechtěla. Náladu si mohou Hanáci spravit v sobotu na domácím ledě, kde přivítají pražskou Slavii.

„Myslím, že každý, kdo není hloupý, se nad tím výkonem zamyslí. Spoustě hráčů se předtím dařilo a udržet si stabilní výkonnost je umění. Já jsem věřil, že si z Jihlavy něco odvezeme, ale jedna věc je v něco věřit a druhá věc je pro to něco udělat. Jsem hodně zklamaný z výkonu hráčů, ale je to sport a musí se to vstřebat,“ nechal se slyšet po vysoké porážce trenér Jestřábů Jiří Vykoukal.

HC Dukla Jihlava – LHK Jestřábi Prostějov 8:2 (2:0, 4:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Dostálek (Anděl, Skořepa), 19. Harkabus (Tůma, Werbik), 24. Tůma (Werbik, Havránek), 30. Jiránek (Hlinka, Harkabus), 34. Jiránek (Anděl), 39. Dostálek (Anděl, Štindl), 47. Dostálek (Skořepa, Anděl), 55. Hrníčko (Havránek, Werbik) – 36. Venkrbec (Luňák, Kolář), 36. Dvořáček (Kverka, Karpov). Rozhodčí: Doležal, Vokřál – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. Diváci: 1357.

Jihlava: Lundström - Kajínek, Váňa, Pohl, Doudera, Štebih, Mareš, Štindl – Tůma, Werbik, Havránek – Anděl, Skořepa, Dostálek – Harkabus, Hlinka, Jiránek – Vála, Hrníčko, Půža. Trenér: Petr Vlk.

Prostějov: Neužil (30. Huf) – Mikliš, Krejčí, Havlík, Zdráhal, Rašner, Kolář, Foltýn – Luňák, Divíšek, Nouza – Karpov, Kverka, Žálčík – Dvořáček, Venkrbec, Prokeš – Starý, Antoníček, Matýs. Trenér: Jiří Vykoukal.