Napětí mezi klubem Jestřábů a jeho příznivci trvá už delší dobu. Posledním výsledkem je již druhý týden trvající bojkot kotle při domácích zápasech. Klub naopak apeluje na fanoušky kvůli chování na venkovních utkáních, za které v nové sezoně musel již třikrát platit pokutu.

Koncem září poslali Fans of Prostějov 1913 dopis vedení klubu, ve kterém vznesli několik požadavků, které by měl LHK Jestřábi Prostějov podle jejich názorů splnit. Fanoušci například žádají lepší marketing, zlepšení služeb na stadionu, změnu názvu klubu či spolupráci s SK Prostějov 1913.

Klub naopak žádá tvrdé jádro fanoušků, aby přestalo používat pyrotechniku a vyvarovalo se vulgárních pokřiků. Za chování některých příznivců na venkovních zápasech totiž museli Jestřábi v letošní sezoně zaplatit již celkem 30 tisíc korun.

Napětí se opět o něco zvýšilo po sobotním zápase v Třebíči, na který podle požadavku prostějovského klubu neměli být vpuštění hostující fanoušci. Ti se ale nakonec po domluvě s domácími příznivci na stadion dostali. Fanoušci poté v prohlášení zkritizovali trenéra a sportovního manažera Jiřího Vykoukala, který tuto žádost inicioval.

Ten prostřednictvím facebookových stránek klubu vydal krátké prohlášení.

„Ano, požádal jsem o uzavření sektoru hostí vedení Třebíče. V případě, že by byl sektor opravdu uzavřen, tak bych vás informoval, že sektor byl na moji žádost uzavřen,“ uvedl Vykoukal s tím, že více se bude situací zabývat na tradičním setkání s fanoušky.