Hlavním hrdinou důležitého zápasu proti Litoměřicím (4:2) byl útočník Jan Starý, který vstřelil dvě branky. Ta první byla navíc brankou vítěznou. „Bylo to trochu o štěstí. Gól na 3:2 nás zklidnil,“ vyprávěl.

Honzo, touto výhrou jste si zajistili postup do play-off. Jak moc těžké utkání to bylo?
Rozhodně nebylo jednoduché. Byl to pro nás strašně důležitý zápas. Litoměřice mají dobrý tým. Hodně bruslí a jsou nebezpeční v protiútocích. Připravovali jsme na ně. Věděli jsme, o co hrajeme. Jsem strašně rád, že jsme to zvládli. Po psychické stránce nám to může jen pomoct.

Do třetí třetiny jste šli s jednobrankovým vedením. Soupeř ovšem hned srovnal. Co nakonec rozhodlo?
Šlo o určitý varovný signál, že takto nemůžeme hrát celou třetinu. Špatně jsme si to pohlídali, oni to proměnili a srovnali. Nejsme ale v pozici, kde bychom měli něco vzdávat. Věřil jsem, že to dotáhneme do vítězného konce.


Branky na 2:1 a na 3:2 byly poněkud kuriózní, souhlasíte?
Ano, máte pravdu. Plynuli z našeho dobrého postavení. Takto to musíme hrát. Nebát se stoupnout si a tlačit se před bránu, tečovat, dorážet. Co nejvíce znepříjemnit situaci brankáři, aby toho moc neviděl. Podobné branky rozhodují zápasy. Hlavně v play-off.

Naposledy jste skóroval koncem kalendářního roku. Čím to, že teď jste vstřelil hned dva góly?
Ten první gól bylo trošku o štěstí. Viděl jsem Máru (Marka Račuka, pozn. red.) na puku a i když jsem bránící útočník, snažil jsem se stáhnout obránce Litoměřic dolů do brankoviště. Spadlo mi to na hokejku a já chtěl pouze dostat puk za brankovou čáru. Nevím vůbec, kudy to propadlo. To je každopádně jedno. Důležité bylo, že jsme jej dali a trochu se zklidnili. Ten druhý byl do prázdné branky. Odrazilo se to ke mně a já už pak měl volnou cestu.

Ještě vás čekají dva zápasy základní části. Play-off máte jisté. Jaká je nálada v kabině?
Parádní. Poslední tři zápasy hrajeme, jak máme. Věděli jsme, co je ve hře. Nechtěli jsme zklamat ani sebe, ani naše fanoušky. Věřím, že další dva zvládneme také, abychom byli ve správné náladě před čtvrtfinále.

Máte přání, proti komu byste chtěl hrát?
Je mi to úplně jedno. Ať to bude kdokoliv, tak se bude jednat o těžkého soupeře. Teď už tam nikdo lehký nebude. My se podle toho, proti komu budeme hrát, připravíme. Ještě bych nepředbíhal. Máme dva zápasy, které budeme chtít odbojovat a vyhrát. Potom koukneme na tabulku a uvidíme, s kým se ve čtvrtfinále střetneme.

JIŘÍ HORÁK