Jedním ze strůjců nedělního vítězství Jestřábů v poměru 5:1 byl útočník Tomáš Divíšek.

„Nebylo to lehké. Odehráli jsme ale asi nejlepší utkání. Konečně nám tam něco padlo v přesilových hrách. Kuba Neužil od startu play-off podává parádní výkony," chválil gólmanskou jedničku.

Za stavu 2:0 jste ale polevili. Vsetín byl konec druhé části lepším celkem. V čem byl problém?

Ono to tak vypadalo, že jsme pod tlakem. My se ale snažíme držet box před brankou. Samozřejmě tam byly věci, které z naší strany nebyly dobré. Udělali jsme zbytečně moc zakázaných uvolnění. Za stavu 2:0 jsme to měli zklidnit, místo toho přišel šestiminutový výpadek. Dostali jsme branku, ale odhodlání a chtíč srovnat sérii byl na nás vidět. Doufám, že se nám tyto výpadky ale v příštím zápase vyhnou.

Souhlasíte s tím, že šesté utkání zlomila na vaší stranu využitá přesilová hra pět na tři?

Ano, rozhodně. Stejně jak u nich, tak i teď se nám konečně podařilo tuto početní výhodu využít. Poté bylo vidět i na hráčích Vsetína, že už to není ono.

Do Vsetína jste jeli za stavu 1:3 na zápasy. Tento klíčový duel jste ale zvládli, stejně jako nedělní domácí utkání. Co hrálo zásadní roli?

Už druhý zápas série u nich jsme hráli velice dobře. Byli jsme i trochu lepší. Řekli jsme si, že s nimi hrát můžeme a že když budeme hrát svojí hru, tak to můžeme zlomit. Znovu se zopakuju: Kuba Neužil chytá fantasticky. Do toho se přidali naši obránci, kteří bezchybně čistí prostor okolo brány. Přišlo mi, že Vsetín do šestého zápasu byl hokejovější. My jsme se to spíše snažili rvát přes sílu. Sedmý zápas určitě nebudou žádné dostihy. Rozhodnou jedna, dvě branky.

Jaký bude podle vás rozhodující zápas?

Já doufám, že bude hezký. Hrozně bych si přál, aby byl podobný jako ten šestý. Rozhodující zápasy jsou ale strašně složité. Pár jsem jich odehrál a myslím si, že jsou malinko těžší pro domácí tým. Ve Vsetíně je úžasná atmosféra, bude to tam určitě hučet. Pro nás bude důležité vstřelit první branku. I kdybychom náhodou dostali, tak ale musíme hrát pořád stejně. Jedeme tam vyhrát.

Je Vsetín ten tým, kdo musí vyhrát?

I my musíme. Oni dvakrát mohli, zatímco my dvakrát museli. Je to pořád jenom hokej. Když prohrajeme, tak jdeme domů. Ušli jsme takovou dlouhou ne zrovna jednoduchou cestu, ve které se nám moc nedařilo. Nyní jsme ale ukázali, že mančaft sílu má. Určitě nechceme sedmý zápas znehodnotit tím, že bychom prohráli.

Zmínil jste, že prostějovští obránci dobře čistí hru před brankou. Bráníte ale celý tým velice slušně, co myslíte?

Ano, máte pravdu. Nevím, jestli to zní objektivně, ale z mého pohledu hrajeme prostě dobře. Vsetín ale také hraje slušně, má šikovné hráče. My možná ze startu série nebyli úplně kompaktní. Nyní jsme do těch zápasů šli s tím, že v pěti hráčích útočíme a v pěti bráníme. Což nám přiznejme si, nebylo v sezóně úplně vlastní. Vyříkali jsme si to, měli jsme hodně sezení, video rozborů. Myslím, že to je vidět. Nicméně v kabině se můžeme domlouvat, jak chceme, důležité ale je předvést to na ledě. My jsme to zatím dokázali.

Četl jste vyjádření trenéra Jenáčka o vašem stylu hokeje?

Četl, ale nebudu se k tomu nějak vyjadřovat. Je to play-off a jejich pohled na věc. Můj pohled to není.

Autor: Jiří Horák