„Jsme rádi za výhru. Poprvé v sezoně jsme měli kompletní útok a bylo to znát. Když budeme hrát kompletní a systémově, tak to půjde,“ byl spokojen kouč Prostějova Aleš Totter.

Jestřábi přitom museli otáčet, v 7. minutě otevřel skóre Ton. O chvíli později ale odpověděl Jiránek a zkraje prostřední dvacetiminutovky si zpoza brány vybruslil do střelecké pozice navrátilec do sestavy David Ostřížek a skóroval.

Na konečných 1:3 upravil čtyři sekundy před závěrečnou sirénou Jandus a Jestřábi si tak mohli oddechnout, ve čtyřech totiž v závěru čelili litoměřické power play.

„Vždycky jsou důležité body z utkání, kde se týmy tahají o každý gól a náš tým to dneska zvládnul, byli jsme lepší a gól do prázdné branky byl jen třešničkou na dortu,“ uzavřel Totter.

HC Stadion Litoměřice – LHK Jestřábi Prostějov 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Ton (Kuťák) – 11. Jiránek (Mar. Novák), 23. Ostřížek (Pěnčík), 60. Jandus (Venkrbec). Rozhodčí: Jaroš, Zavřel - Beneš, Kotlík. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1070.

Litoměřice: Král – Jebavý, Aubrecht, Výtisk, Veber, Šedivý, Holý, Hampl – Vitouch, Jícha, Chlubna – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Svoboda – Jiruš, Pártl, Gajda. Trenér: Přerost.

Prostějov: Pavelka – Hamšík, Valenta, Benda, Malák, Poledna, Pěnčík – Jiránek, Jáchym, Novák – Burian, Vlach, Ostřížek – Slanina, Hašek, Jansa – Jandus, Venkrbec, Maruna. Trenér: Totter.