O tom co by mělo Jestřáby vyvést z této situace, jsme se bavili s kapitánem týmu Lukášem Dubou.

Jak byste zhodnotil středeční zápas s Brnem?
K zápasu nejde nic říct. Náš výkon nebyl stoprocentní. Trenéři nás nabádali k větší střelbě a důrazu u brány. Hru jakou jsme hráli proti Břeclavi, ale nám to ve středu chybělo. Bohužel se nám momentálně nedaří dávat góly a o tom to je.

Dalo by se říct, že na tým padla první krize?
Je možné, že na nás spadla krize, ale lepší teď než později, v play off.. Musíme se z toho otřepat. V sobotu máme doma Sarezu. To bude zápas o první místo a věřím, že to zvládneme. Musí padat góly, kromě Břeclavi nám proměňování šancí letos příliš nejde.

Navíc jste ve středu odehráli devět přesilovek a padl jen jeden gól. V čem tam byla chyba nebo to byla jen smůla?
To nebyla smůla, málo jsme stříleli. S pukem se moc mazlíme, neustále nahráváme a potom nestřílíme. To je špatně. Lepší je pětkrát vystřelit než čtyřikrát nahrát. Chybí nám i ten důraz do branky. To se vše bude pilovat a myslím si, že na Porubu už budeme připraveni.

Jak se proti malé produktivitě dá bojovat?
My střelbu trénujeme pořád. Trenér nás neustále nabádá, ať chodíme do brankoviště a tlačíme na soupeře. Nesmíme vymýšlet tři, čtyři nahrávky, ale naopak hned střílet. Je to hodně o důrazu. Vystřelit a puk pak dorazit do branky.

Před zápasem s Technikou vám chybělo několik hráčů. Jaký to mělo vliv na průběh utkání?
My máme kádr poměrně vyrovnaný, takže absence dvou tří hráčů není až takový problém. Samozřejmě je škoda, že kluci chyběli, ale máme docela vyrovnané lajny, takže to musíme zvládnout.

Nedaří se ani vašemu konkurentovi Porubě. Díky tomu se stále držíte v čele tabulky.
Je to zvláštní. My místo abychom se Porubě trhli, tak prohráváme. To samé naopak, kdyby Poruba dvakrát vyhrála, tak je už v tabulce před námi. My se však nemůžeme ohlížet na Sarezu. Musíme hrát sami za sebe a vyvarovat se chyb. Věřím, že se to brzy otočí. Je lepší prohrát nyní než v play off.

Poruba přijede v sobotu. Co od utkání čekáte?
Co čekat? Bude to těžký zápas. Duel prvního s druhým by měl přinést pěkný hokej. Poruba je útočný tým, který hraje dobře. Věřím, že s nimi prolomíme naši střeleckou smůlu a vyhrajeme.