„Jako každý rok je první týden na ledě hodně náročný, chvíli trvá než si člověk zvykne na novou výstroj a pohyb, který přes léto nedělal. Hlavně především kvůli try-outu, který tady probíhal, se začalo zostra hned od prvního tréninku," hodnotí Patrik Machač.

„S kondičním trenérem jsme se pak zaměřili hlavně na zesílení všech partií potřebných k bruslení a také na správné provedení cviků," dodal ještě.

Až na úvodní dřinu, která je však přítomna všude, jsou ale jeho prvotní dojmy z nového působiště více než dobré. „Osobně mě nejvíce zaujalo, jaké je tu nadstandartní zázemí pro hráče. Ale také přijetí a profesionální jednání celého realizačního týmu," pokračuje.

Jan Hirt
Vítěz etapy na letošním Giru Hirt pojede Sazka Tour. Dorazí i obhájce prvenství

Vážnost těmto slovům dodává i fakt, že dle samotného hráče nebyli prostějovští Jestřábi ani zdaleka jediní, kdo se o něj zajímal. „Nabídek jsem měl více. Převážná část z nich ale byla ze zahraničí a mou prioritou bylo zůstat v některé z českých soutěží," vysvětluje.

Úplně do neznáma osmadvacetiletý útočník ale také neodchází. V kabině totiž potká plno jemu známých tváří. „Nejvíce se znám s Pepou Zajícem, se kterým jsem hrál pár let na Kladně, ale jsou tu i další kluci a věřím, že ta chemie bude vidět," doufá.

Fotbalové střípky David Kobylíka
Střípky D. Kobylíka: Zastánce Kuchty bych poslal na psychinu. Sigma nepřekvapila

„Všechno je ale ještě teprve na začátku. Sám vlastně ani nevím, jaká by měla být má role na ledě. Trenéři asi už nějakou představu mají, vždy však záleží na výkonnosti a aktuální formě," dodává hned.

A na jakého soupeře se nová hanácká akvizice nejvíce těší? „Já na to takhle úplně nekoukám. Kdybych si ale měl vybrat jeden tým, budou to asi zápasy se Slávií. I proto, že jsem tam byl ještě nedávno," uzavřel Patrik Machač.