„Rozhodčí náš poškodil,“ jednoznačně říká hlavní trenér Jestřábů Petr Zachar.

„Já jsme se po zápase ani nevyjadřoval. To bylo zbytečné, byla to těžká provokace,“ prohlásil až den po utkání prostějovský kouč.

Jeho hráči si v zápase museli jít desetkrát sednout na trestnou lavici, domácí měli vyměřeny pouze tři dvouminutové tresty.

„Podle mého názoru to bylo jednoznačně zaměřené proti nám. Od toho se to celé odvíjelo,“ říká Zachar, který připomněl některé zajímavé situace ze středečního utkání.

„Vrcholem bylo, kdy jsme hráli ve čtyřech a Jedlička ztratil hokejku. Rozhodčí místo toho, aby ji nechal ležet, ji vyhodil za mantinel a tím pádem jsme hráli ve třech,“ kroutil hlavou Zachar.

„V poslední třetině najel domácí hráč do našeho gólmana. Samozřejmě přijel obránce a vyhodí ho. Rozhodčí ukázal, že vylučuje oba dva, ale najednou na trestné seděl jenom náš hráč,“ připomíná jeden z podivných výroků rozhodčího Smetáka.

„S tím nešlo nic dělat. Kdyby nás nepoškodil takhle, tak by si našel jinou záminku,“ je přesvědčen Zachar, jehož mužstvo drželo s Orlovou po celý zápas krok. Rozhodly však právě přesilovky.

Domácí Orli i přes častou hru v početní výhodě přestříleli prostějovské hokejisty pouze těsným poměrem 36:34. „Hra jako taková byla vyrovnaná, na to že jsme hráli deset oslabení a prakticky třikrát ve třech,“ přemítá prostějovský kouč.

„Polovina oslabení třeba byla právem, ale když jel například Šimo sám na bránu a dostal sekeru přes ruce, tak rozhodčí nepískl nic,“ popisoval prostějovský kouč další ze zajímavě posouzených momentů.

Jestřábi v Orlové vedli po brance Šima ze závěru první třetiny. A když se ve druhé části hry trefil Meidl, žila prostějovská naděje na body. Ještě ve 49. minutě panoval vyrovnaný stav 2:2, na to ale domácí využili již třetí přesilovou hru a strhli vítězství na svoji stranu.

Ze severu Moravy se tak Jestřábi vraceli bez bodu. „Po zápase jsem klukům poděkoval, odehráli dobré utkání. Ale za té situace by se k nám muselo přiklonit velké štěstí, abychom vyhráli,“ řekl na závěr Zachar.

Jeho svěřence čeká již s sobotu souboj na domácím ledě s Novým Jičínem. „Musíme se s tím vyrovnat. Body musíme sbírat především v domácích zápasech,“ ví prostějovský lodivod.

MIROSLAV MAZAL