„Musíme na to zapomenout a soustředit se na Vsetín, abychom podali lepší výkon,“ vyhlíží forvard s devadesátkou na zádech páteční start čtvrtfinálové série play-off proti Valachům.

Lukáši, poslední tři vzájemné zápasy jste s Porubou vždy dovedli do vítězného konce. Proč to nevyšlo i počtvrté?
Popravdě nevím. První třetina od nás byla opravdu špatná. Dostali jsme branku v naší přesilové hře, což se nemůže stávat. Ve druhé třetině to nebylo o moc lepší. Poslední část jsme se snažili přepnout do vyšších obrátek, ale bohužel se nám to nedařilo podle našich představ. Proto jsme prohráli.

Jak jste říkal, třetí třetinu jste se snažili se zápasem ještě něco udělat. Za stavu 2:3 jste měli pár minut před koncem dlouhou přesilovou hru 5 na 3. To byla velká příležitost, nemyslíte?
Ano, ale bohužel nám to prostě nelepilo. Nebyli jsme důrazní v osobních soubojích. Celkově jsme je hodně prohrávali. Přesilové hry byly celý zápas špatné. Takže ano, šance tam byla, ale ani jsme se nedostali do větší příležitosti. Nedá se nic dělat. Základní část skončila, musíme to hodit za hlavu a soustředit na hlavní část sezony, která začíná v pátek.

Vy jste během základní části týmu pomohl 32 vstřelenými brankami. Jste druhý nejlepší střelec celé soutěže. Jak hodnotíte svoje výkony?
Samozřejmě jsem rád, že jsem tímto způsobem pomáhal týmu. Škoda jen, že se mi dvakrát vrátila angína, která mě vyřadila na 11 zápasů. Dost mě to mrzelo, ale tak to je život.

Jak těžké pro vás bude zapomenout na poslední dva prohrané zápasy a začít myslet na čtvrtfinálový souboj?
Prostě a jednoduše to hodíme za hlavu. Trochu jsme si to zkomplikovali, ale nemá cenu se v tom nějakým způsobem dál hrabat. Už toho moc nenatrénujeme, musíme jen zlepšit a ještě zkusit přesilové hry, které budou v play-off rozhodovat zápasy.

Dvě třetiny to vypadalo, že v play-off půjdete na první Jihlavu. Nakonec se ve čtvrtfinále utkáte s druhým Vsetínem. Co od série čekáte?
Rozhodně to, že na obou stadionech bude živo. Doufám, že bude vyprodáno jak u nich, tak u nás a že nás fanoušci přijdou podpořit. Očekáváme parádní kulisu. Hrozně se na to těšíme. Celou sezonu jsme dřeli, abychom se dostali do první osmičky. Tohle je taková odměna. Myslím si, že zápasy budou hodně vyrovnané a rozhodovat budou maličkosti. Doufám, že to zvládneme.

Autor: JIŘÍ HORÁK