„Je to už pátý ročník, takže tento turnaj má svou historii a hlavně dobré jméno. Už v roce 2010 jsme se domluvili, že se tento turnaj bude vždy týkat určitého ročníku dětí. Je to tedy přímo pro šestnáctileté kluky," vysvětloval předseda klubu LHK Jestřábi Prostějov Michal Tomiga.

Diváci mohli vidět osm týmů z nejrůznějších koutů Česka a i jeden slovenský. V Prostějově se ukázali domácí Jestřábi, Přerov, Brno, Benátky nad Jizerou, Uherské Hradiště, Poruba a také Spišská Nová Ves.

„Máme tady osm týmu, měla dojet i družstva z Rakouska, ale ta nám nebyla schopná dopředu nahlásit počet dětí. My jsme kapacitně omezeni, jak ubytováním, tak šatnami," posteskl si Michal Tomiga.

Mladí hokejisté přitáhli i pozornost diváků.

„Myslím si, že je to atraktivní turnaj. Hraje tady spousta mladých nadaných hokejistů, kteří se v budoucnu mohou dostat do NHL, KHL nebo naší extraligy. Každý z těch kluků má svůj potenciál, a o to víc je zajímavé sledovat jejich zápasy," řekl Petr Komárek, jeden z diváků turnaje šestnáctiletých hokejistů.

Velká škola

Turnaj se konal od pátku a potrvá až do neděle.

„Hraje se od jedné hodiny od pátku do neděle do čtyř, s tím že v sobotu i v pátek se hraje až do devíti večer," připomněl Michal Tomiga.

Jedním z týmů jsou i domácí Jestřábi, pro ty jde o velkou zkušenost.

„Pro kluky je to dost velká škola, protože se setkají i s jinými týmy z jiných krajů. Máme tu třeba Slováky nebo týmy z Čech," usmíval se předseda Tomiga.

V dubnu se na zimním stadionu opravdu nezastaví. Kromě turnaje U16 se už odehrál Sida cup a příští týden zde poměří síly sedmnáctiletí hokejisté.

„Duben to pro nás znamená tři turnaje. Sida cup pro ročníky 2003, U16 pro 2000 a mladší a U17 pro ročníky 1999 a mladší, a to bude příští víkend," vypočítával akce na zimním stadionu Michal Tomiga.