Výhoda tří mužů na hřišti přinesla kontaktní branku Lukáše Duby na 2:3 z pohledu domácích Jestřábů.

Havířov čekaly poslední minuty zápasy, předpokládané prostějovské peklo ale zbrzdilo vyloučení Osiny 115 vteřin před třetí sirénou.

V čase 59:15 ale průnik Kumstáta přinesl dvě vyloučení hostů a Jestřábi šli znovu do přesilovky pět, respektive šest na tři.

Dvě tisícovky domácích fanoušků hnali své hokejisty za vyrovnáním, ale exprostějovský gólman Adam Vrba v brance lídra druhé hokejové ligy už další branku nepustil.

Přestože Prostějov prohrál 2:3, dočkal se zaslouženého potlesku.

„Je to obrovská škoda. Přišla spousta lidí, hrál se hokej nahoru dolů. Byl to krásný hokej. Já si myslím, že tento zápas měl prvoligové parametry,“ řekl Jakub Čuřík, domácí forvard, který měl v závěru velmi blízko k vyrovnání. Ideální nahrávku před prázdnou branku ale přejel.

„V druhé třetině jsme trochu polevili, ale ve třetí jsme zase měli šance, které jsme měli proměnit. Hlavně já v posledních sekundách, kdy jsem to mohl dávat do prázdné. Kdybych zastavil, asi by to bylo jiné,“ litoval Čuřík, který v utkání s Havířovem v 9. minutě otevřel skóre.

„Nemáme se za co stydět. Dali jsme do toho všechno a ten hokej se divákům musel líbit. Bylo to tak vyrovnané utkání, že mohl vyhrát kdokoliv, Havířov měl nakonec trochu víc štěstí,“ doplnil Čuřík.

Ten zároveň pochválil gólmana Kyšu, jenž si zachytal ve svém prvním seniorském utkání v životě. „Klobouk dolů před Kyšákem, odchytal výborné utkání.“

Dvojka Musil byl ve Francii

Kyša do utkání naskočil v 2. minutě poté, co se zranila jednička prostějovské branky Dalibor Sedlář. Ten si pohmoždil tříslo, o obnovení zranění z konce přípravy se ale podle trenéra Zachara nejedná. „Je to na druhé straně. Ale víc budeme vědět, až po odborném vyšetření,“ řekl.

Na lavičce v sobotu navíc chyběla dosavadní dvojka Petr Musil.

„Dostal na vlastní žádost volno. Celou sezonu seděl na lavičce a teď měl možnost jet chytat in-line hokej do Francie, tak jsme ho pustili. Čtrnáct zápasů proseděl a čekal na šanci, ta přišla teď, ale bohužel tu nebyl,“ vysvětlil Zachar, proč šel do kasy osmnáctiletý junior.

„Říkal jsem klukům, aby trochu Martinovi pomohli, protože to byl jeho první zápas v seniorské kategorii. Hráli jsme víc zezadu, ale i přesto si myslím, že šancí jsme si vytvořili dostatek. Měli jsme k dispozici hned několik přesilových her, ale v těch jsme byli jaloví, a to rozhodlo,“ vrátil se prostějovský kouč k průběhu utkání.

„Závěr už byl takový hektický. Dát dva góly v power play, to už by byla velká náhoda. Chybělo nám víc klidu, bylo tam hodně nervozity, kvůli kterým jsme nevyužili čtyři velké šance,“ uvedl k posledním okamžikům duelu s Havířovem.

Nyní na jeho svěřence čeká poslední soupeř ze čtyřzápasové série na domácím ledě – Opava. Jestřábi si vytyčili cíl získat ze čtyř domácích klání tři výhry a i proto chtějí svému plánu dostát.

„Musíme akorát zemřít, ale určitě chceme Opavu porazit. Bude to trochu něco jiného, musíme zase změnit systém, protože Opava hraje jenom na brejky a čeká ve středním pásmu. Uvidíme, jak na tom budeme ve středu,“ dodal Zachar.