Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Na lídra nestačili. Jestřábi dostali ve Varech šest gólů

FOTOGALERIE / Hokejisté Prostějova po třech výhrách v řadě narazili. Svěřenci Jiřího Vykoukala na ledě lídra soutěže z Karlových Varů doplatili především na špatný vstup do zápasu a prohráli 3:6.

11.10.2017

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Jestřáby z Prostějova.Foto: Deník / Čech Jan

V brance tentokrát dostala šanci dvojka týmu Dominik Groh, ale mladý gólman vydržel na ledě jen deset minut. Drtivý nástup domácích totiž přinesl v úvodu utkání hned tři góly a s Jestřáby to vypadalo hodně špatně.

„Nevstoupili jsme do zápasu špatně, ale dostali jsme laciné branky. Dominik odchytal druhý zápas v této soutěži, tak zatím trochu platí školné. Ale věřím, že až se otrká, bude pro nás přínosem a myslím, že má před sebou dobrou kariéru,“ nezatracuje devatenáctiletého brankáře trenér Vykoukal.

Jeho svěřenci se po nástupu Neužila do branky zvedli a díky brankám Nouzy a Starého se do zápasu vrátili.

„V první třetině jsme měli paradoxně tři nebo čtyři tutovky, ale v té druhé už to bylo horší. Tam jsme soupeři na dva góly nahráli a udělali zbytečné fauly,“ mrzelo prostějovského kouče.

Důležitým momentem byl gól na 4:2, který domácí vstřelili po jednom ze tří vyloučení Marka Drtiny. Na využití přesilovky přitom Energii stačilo jen sedm vteřin. Poté Vary přidaly ještě dvě slepené branky a bylo prakticky rozhodnuto.

„Škoda, že jsme neudrželi stav 2:4 ve druhé třetině. To by se s tím ještě dalo něco udělat, ale kvalita na straně soupeře byla velká,“ konstatoval Vykoukal.

I tak ale jeho svěřenci duel nezabalili a deset minut před koncem snížili na 3:6.

„Do třetí třetiny jsme šli s cílem jí vyhrát, což se podařilo. Pak jsme měli přesilovku 5 na 3, a kdybychom v ní vstřelili gól, pokusili bychom se odvolat gólmana a ještě to zdramatizovat. To se ale nestalo a soupeř prokázal svou kvalitu,“ uznal Vykoukal.

Nyní Jestřáby čekají dva domácí duely. Nejprve v sobotu Kladno a v pondělí derby s Přerovem.

HC Energie Karlovy Vary – LHK Jestřábi Prostějov 6:3 (3:2, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Gorčík (Podlipnik, Vachovec), 10. Kohout (Stloukal), 10. J. Tomeček, 24. O. Beránek (Krejčí, Gríger), 34. Flek, 34. Podlipnik (Kverka) – 13. Nouza (Mikliš, Žovinec), 18. Starý (Nouza, M. Drtina), 50. Dvořáček. Rozhodčí: Grech, Valenta – Belko, Kokrment. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Diváci: 2244.
K. Vary: Novotný – Krejčí, Sičák, Rohan, Podlipnik, Tomeček, Rulík – Beránek, Gríger, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Osmík, Tuominen, Davídek. Trenér: Martin Doležel.
Prostějov: Groh (10. Neužil) – Drtina, Kolář, Horyna, Havlík, Žovinec, Mikliš – Luňák, Venkrbec, Nouza – Starý, Divíšek, Rudovský – Dvořáček, Voženílek, Zabloudil – Švec, Švarc, Hozák. Trenér: Jiří Vykoukal.

Cyklista přejížděl po přechodu, vjel pod auto

V nemocnici skončila pondělní jízda šedesátiletého cyklisty centrem Prostějova.

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ Čechy pod Kosířem a ZŠ Laškov

Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

Plumlovskou hasičárnu čeká oprava za miliony. Přibude i klubovna

Radovat se mohou v těchto dnech hasiči z Plumlova. Co nevidět totiž začne dlouho očekávaná oprava zdejší hasičské zbrojnice. Momentálně zástupci města pracují na výběrovém řízení a výběru firmy, která kompletní rekonstrukci provede.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.