Svěřenci Jiřího Vykoukala jdou do zápasu povzbuzení výhrou na Slavii, která znamenala první body v sezoně.

K triumfu v Edenu 3:0 pomohl i skvělý výkon brankáře Jakuba Neužila, jenž vychytal první čisté konto v sezoně.

Úvodní zápas ročníku v Přerově sice odchytal Dominik Groh, jasnou jedničkou je však pro trenéra Jestřábů právě Neužil.

„Kuba byl zraněný v letní přípravě, takže na Přerov šel Dominik, který odvedl také skvělý výkon. Oba kluci jsou pracovití, snaží se, chtějí se posouvat. Jedničkou je Kuba, jak jsme avizovali před sezonou. Ale Dominik se do brány taky určitě dostane,“ prozradil Vykoukal.

Ten disponuje dvěma talentovanými brankáři, kteří ale zatím zkušenosti teprve sbírají. Ty se jim snaží dodat také bývalý gólman Olomouce Štefan Žigárdy, který se od nové sezony stal koučem brankářů.

„Máme dva mladé gólmany. Ty zkušenosti budou sbírat a manšaft jim musí pomáhat. Máme tady Štefana, který odvádí výbornou práci. Bez trenéra gólmanu by kluci nemohli fungovat,“ uvědomuje si prostějovský kouč.

Ten byl hodně zklamaný po prvním domácím utkání s Litoměřicemi, ve kterém jeho svěřenci ztratili jednogólový náskok a ve třetí třetině lacinými chybami umožnili výborně bruslícím hostům vítězství.

S odstupem času ale Vykoukal hodnotí duel pozitivněji.

„Ten zápas byl kostrbatý, i když nakonec ne tak špatný, jak jsem si myslel bezprostředně po zápase. Když prohrajete, tak to vždy hodnotíte negativně, ale měli jsme šance i trestné střílení. Pak jsme udělali dvě obrovské individuální chyby, ale to k hokeji patří,“ omlouval své hráče lodivod Jestřábů.

Ve středu nečeká Hanáky nic jednoduchého. Ambiciózní Havířov se v minulém kole blýskl výhrou nad Českými Budějovicemi.

"Je to pro nás takové menší derby. Nebude to jednoduché. Havířov je pasovaný na černého koně soutěže. Oproti loňské sezoně hodně posílili. Všechny týmy se znají. Je potřeba vypilovat detaily a vyvarovat se individuálních chyb,“ popsal recept na úspěch Vykoukal.

Utkání začíná na prostějovském Zimním stadionu v 18 hodin.