Jestřábi se proto nacházejí až na dvanáctém místě v tabulce. Nyní čekají svěřence trenéra Jiřího Vykoukala dva venkovní zápasy, které budou velmi důležité, což potvrdil i prostějovský forvard Tomáš Nouza.

Jak byste zhodnotil utkání s Havířovem?
Nehodnotí se mi to vůbec dobře. Celý zápas jsme tahali za kratší konec. Do zápasu jsme šli úplně s něčím jiným, než co jsme poté na hřišti předvedli. Havířov zaslouženě zvítězil. Přehrávali nás v soubojích, v bruslení, prostě ve všem. Nebylo to ono.

V čem vidíte příčinu zatím ne úplně dobrého startu do soutěže?
Těžko říct. Musíme se více prosazovat v přesilových hrách. Samozřejmě když se nedaří, tak padají ošklivé góly, které bolí. Chce to větší důraz před bránou, více tam chodit. Když se začne dařit, tak hezké góly a akce přijdou. My prostě musíme začít od základu a rvát se více do brány.

Za stavu 1:3 jste po faulu na Jana Bergera neproměnil trestné střílení. Co tomu chybělo?
Měl jsem něco v hlavě. Samozřejmě se to může změnit podle pohybu brankáře. Chtěl jsem mu to dát pod hokejkou mezi nohy, bohužel to nevyšlo.

Jak těžké bude zapomenout na tento nepovedený zápas?
Zápasy se hrají ob den a my nemáme úplně optimální vstup do sezóny. Samozřejmě si asi nějaké chyby ze zápasu s Havířovem ukážeme, ale hlavně se musíme připravit na další zápas. Jednoduše budeme muset podat o sto procent lepší výkon, abychom mohli pomýšlet na tři body.

V dalším zápase vás čeká nováček soutěže ze Sokolova. Co od něj očekáváte?
Měli výbornou přípravu a i ty zápasy, které zatím odehráli, nehráli vůbec špatně. Čeká nás hodně těžké utkání. V naší situaci, kdy nám to úplně nejde, musíme začít od obrany a bojovat, co to půjde.

Hokejisté Prostějova. Ilustrační foto
Domácí neporazitelnost skončila. Jestřábi nestačili na Havířov

Jiří Horák