V závěru minulého týdne dostal psychicky skleslý tým na starosti nový trenér Alois Chlustina. Asistentem zůstal Martin Janeček. Za úkol budou mít jediné, zachránit Prostějov v 1. lize.

„Musíme střílet z každé pozice, dát do hry srdíčko a vyvarovat se zbytečných faulů,“ takový recept nabídl nový trenér pro záchranu v druhé české nejvyšší hokejové soutěži.

Pokyny budou muset Jestřábi dodržet do konce března, pokud se o jejich setrvání v soutěži nerozhodne dříve.

Čtyři mužstva (Prostějov, Šumperk, Most a Beroun) se utkají čtyřkolově každý s každým o dvě místa v příštím ročníku první ligy. Body a skóre docílené v základní části si všichni účastníci play out přenášejí i do prolínací soutěže.

Nejhorší dva týmy po odehrání dvanácti kol sestupují přímo o soutěž níž, aniž by měly šanci na nápravu.

První dějství Jestřábi nezvládli. „Do Mostu jsme přijeli neprohrát, tomu odpovídal i vývoj v první třetině. Ještě po druhé to bylo jen o gól. Museli jsme víc útočit a to se nám vymstilo,“ shrnul nepovedený vstup do play out nový trenér Alois Chlustina.

To nad čím nové vedení nejvíce lomilo ruce byla nedisciplinovanost, i v sobotu se Jestřábům stala osudnou. „Musíme na tom pořádně zapracovat, hráči jako Piecha by měli být tahouny, z trestné lavice to moc nejde,“ smutnil po utkání Chlustina.

Přitom úvod utkání prostějovským hokejistům vyšel, pečlivě bránili, soupeře k ničemu nepustili a sami měli z brejků dobré šance k otevření skóre. To se však podařilo až v 29. minutě mosteckému Stříteckému.

Gól pak dodal domácím potřebný klid. Úvod utkání zastihl totiž oba týmy ve strachu o výsledek a v přehnané obezřetnosti a akce byly často přerušeny chybami pramenícími z nervozity.

Prostějovské v honbě za vyrovnáním zradila už mnohokrát zmiňovaná nedisciplinovanost a v oslabeních ztracené síly pak chyběli k vyrovnání. Nejblíže k němu měli Jestřábi koncem páté desetiminutovky, kdy hráli více než minutu jen proti třem obráncům Mostu.

Další snaha o vyrovnání přinesla jen nastřelenou tyč Sáblíkovi branky. Naopak mosteckým se ujal jeden z mnoha brejků a bylo po zápase. Vrba už jen čestně snížil.

Šanci na reparát mají Jestřábi již tuto středu v Šumperku.

HC Most – HK Prostějov 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Most: Sáblík (Volke) – Martínek, Charousek, Nosek, Staněk, Stříteský, Šulc, Kocek, Kaltenbock – Urban, Gergel, Antoš, Zaťovič, Koláček, Kudrna, Nedrda, Postl, Nekvinda, Kašťák.

Prostějov: Štůrala (Daneček) – Procházka, Balčík, Rangl, Bartoň, Chovan, Hlavatý – Kotásek, Piecha, Pavelek, Opatovský, Mikšovský, Duba, Zeliska, Hampl, Vrba, Nakládal, Hlušička, Vymazal, Vrba.

Branky: 29.Stříteský (Urban, Antoš), 41. Urban, 56. Gergel (Charousek) – 58. Vrba (Vymazal).

Rozhodčí: Hodek, Souček – Kabourek, Lhotský. Vyloučení: 9:10, navíc Piecha (Prostějov) 10 min. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 545