Divácky velice atraktivní duely minimálně na rok zmizely, i z tohoto pohledu je to škoda, souhlasíte?
My jsme proti Šumperku sice nehráli moc dobře, hlavně venku. Na domácím ledě hráli vždycky výborně a my jsme se tam celkem trápili. Tyto zápasy chybět budou, protože byly vždycky hodně vyhecované, i ze strany diváků. Člověk se pak v takové atmosféře dostal do zápasu o něco víc a nechá se strhnout k lepšímu výkonu. Taková divácká kulisa je určitě důležitá pro každého hráče.

Sledujete bídnou situaci v Prostějově, kde jste pár zápasů odchytal?
Já jsem tam byl jen proto, abych si zachytal tři nebo čtyři zápasy. Pro mě to není nějaká srdeční záležitost. Občas se zajímám trochu o Vsetín. Ale já mám v hlavě hlavně Olomouc. Ať si Prostějov dělá, co chce, ať tam klidně bruslí na in-linech, to je jejich věc.

Pojďme tedy k Olomouci. Zdá se, že máte silnější tým, než minulý rok. Odpovídají tomu i ambice?
Ambice jsou jasné: první místo, postoupit do extraligy a postavit nový zimní stadion (opět se směje). Já myslím, že to má každý v hlavě, že by to tak mohlo být, ale hlavně chceme postoupit do play-off a tam se porvat o semifinále. Mužstvo je zřejmě silnější, ale hlavně máme obrovskou chuť obhájit to umístění, kterého jsme dosáhli minulý rok.

Mluví se v HC Olomouc o tom, jestli by v případě postupu bylo možné ihned nejvyšší soutěž hrát?
Nechci v žádném případě říkat, že by extraliga nebyla v našich silách, ale po tom, co jsem viděl zápasy s Kometou Brno, která se netají postupovými ambicemi, tak vím, že budou opět rozhodovat maličkosti a momentální herní pohoda. A dále mají velké ambice Ústí a Chomutov. My budeme hrát zápas od zápasu a především chceme hrát dobrý hokej, který přiláká diváky na stadion. Jinak, než dobrými výsledky je do tohoto chrámu nedostaneme (stále se směje).

Jan Dočkal, Miroslav Mazal