Z Hradce Králové přicházejí na hostování devatenáctiletý brankář Daniel Dvořák a o rok starší zadák Jakub Muška.

S oběma hráči se v kádru účastníka čtvrtfinále Chance ligy naplno počítá. Dvořák by měl navíc vytvořit větší konkurenční prostředí pro dosud jasnou jedničku Jakuba Neužila.

„S Danem počítáme do vyrovnané dvojice s Kubou Neužilem. Má dlouhodobě výborná čísla. Navíc bojuje o účast na MS 20. Slibujeme si od něj, že bude pro nás přínosem, protože má o motivaci postaráno,“ uvedl k příchodu Dvořáka pro oficiální web Jestřábů jejich trenér a sportovní manažer v jedné osobě Jiří Vykoukal.

Mladý gólman dosud chytal převážně za královéhradecké juniorské mužstvo, v uplynulém ročníku si po dvaceti zápasech udržel úspěšnost zákroků na 92,8 %. Stihl se taky objevit v sedmi duelech za Litoměřice.

To Muška si v minulém ročníku zahrál za tři celky – deset utkání odehrál za juniorku Mountfieldu, pět duelů za prvoligové Ústí nad Labem a 35 zápasů včetně devíti v play-off za druholigové Vrchlabí, kterému se snažil pomoct k postupu o patro výš. Neúspěšně.

„Má výborné parametry. Dobře bruslí a buduje svoji kariéru. Od obou hráčů očekáváme obrovskou touhu se zlepšovat,“ pravil Vykoukal ke 190 cm vysokému bekovi.

Právě s postupem Vrchlabí na východě Čech počítali. Kdyby tažení Jaroslava Bednáře a spol. bylo úspěšné, Dvořák s Muškou by v nadcházející sezoně působili tam.

Alespoň v případě talentovaného gólmana to platilo s jistotou.

„Naším hlavním záměrem je, aby Dan chytal v Chance lize. Je to ale poměrně složité, čáru přes rozpočet nám navíc udělalo Vrchlabí, které nepostoupilo a kde měl Dan působit. I nadále mu však sháníme vhodné angažmá v seniorském hokeji,“ řekl prvního května na webových stránkách Mountfieldu HK jeho generální manažer Aleš Kmoníček.

Nakonec se pro Dvořáka tedy našlo místo v Prostějově. Ten kromě již zmíněných posil v minulých dnech oznámil prodloužení smluv s několika oporami. Zůstávají Tomáš Divíšek a Nouza či Marek Račuk. Jestřáby naopak opustili útočníci David Dvořáček (Sparta), Radek Prokeš (České Budějovice) a obránce Daniel Kolář (Jihlava).