Vynikající bruslař strávil posledních pět sezon v barvách Jestřábů, kterým ještě coby junior s ochrannou mřížkou na přilbě pomohl v roce 2005 k postupu do 1. ligy.

Letos na jaře pak jako již jeden z nejzkušenějších prostějovských hokejistů a v posledních duelech i kapitán týmu musel spolknout hořkou pilulku v podobě sestupu hanáckého klubu zpět do 2. ligy.

Od nové sezony Michal Vymazal paradoxně posílí druhý klub, který potkal naprosto stejný osud, tedy šumperské Draky. V jejich barvách bude znovu usilovat o návrat do naší druhé nejvyšší soutěže.

„S nabídkou mě oslovil Radek Kučera, se kterým jsem v minulosti hrával, takže se známe. Nakonec jsme se domluvili. Měl jsem sice i několik nabídek z Čech, ale zvítězil Šumperk. Mám to blízko domů do Prostějova, navíc mě láká, že Draci mají ambice hrát na špici tabulky,“ prozrazuje úvodem Michal Vymazal, jenž se v minulém týdnu zapojil společně se svými novými spoluhráči do letní přípravy.

„Zatím to tady klape. V mužstvu je super parta. Několik kluků znám již z dřívějška, třeba v Prostějově jsem hrál s Dušanem Bařicou. S dalšími budu mít možnost se poznat během přípravného období,“ líčí své první dojmy ze Šumperka bývalý útočník Vsetína, Havířova a Prostějova, který by mohl být ve 2. lize jedním z hlavních ofenzivních tahounů Draků.

V naší třetí nejvyšší soutěži se následně během nadcházejícího ročníku vůbec poprvé představí právě proti Prostějovu, v jehož barvách poprvé pronikl do mužského hokeje a kde strávil většinu své dosavadní hokejové kariéry.

„Určitě to pro mě budou zvláštní a vypjatá utkání, na vzájemné souboje Šumperka a Prostějova se moc těším. Nyní však budu bojovat za Draky,“ říká Vymazal, který tak pozná atmosféru tradičního derby také z druhé strany.

Jeho hokejové dovednosti obdivovali příznivci Draků ještě v době, kdy působil v Prostějově. Do podvědomí fanoušků se však Vymazal zapsal především při svém kratičkém šumperském angažmá, kdy v rámci střídavých startů z Prostějova, odehrál předloni za Draky čtyři utkání, ve kterých nastřílel dva góly a na další tři přihrál.

„Určitě si na to občas vzpomenu. Na šumperské fanoušky jsem docela zvědavý. V nedávno skončeném ročníku chodili na hokej v hojném počtu, přestože se Šumperku dlouhodobě nedařilo. Solidní návštěvy měli Draci i během skupiny play out, kde již bylo jasné, že tým spadne. Snad tak budu mít na fanoušky znovu štěstí podobně, jako tomu bylo v Prostějově, kde jsem zažil opravdu vynikající publikum,“ přeje si závěrem čerstvá posila Šumperka.

Kromě Michala Vymazala se v minulém týdnu zapojil do přípravy Draků také další nový hráč, obránce Dalibor Kubala, jenž podobně jako Vymazal již v minulosti v Šumperku krátce působil formou střídavých startů.

Kubala naposledy hrál 2. ligu v Přerově, na svém kontě má i několik prvoligových utkání za ostravskou Sarezu. V juniorské extralize prošel celky Havířova, Prostějova, Komety, Třince, Vítkovic a Sarezy.

S týmem Draků se naopak nepřipravuje útočník Martin Stejskal, který s největší pravděpodobností v Šumperku tento rok hrát nebude.

„Máme sice o něj zájem, ale Martin je hráčem Zlína a nevíme, jaké s ním bude mít jeho klub záměry. Samotný hráč navíc preferuje zahraniční angažmá,“ konstatoval sportovní manažer Draků Radek Kučera.

Miroslav Pergl