Prostějovský kotel předvedl v utkání s Frýdkem-Místkem, jak se dá vytvořit správná hokejová atmosféra. Hned v úvodu zápasu ale dali kotelníci jasně najevo, že při vyslovení jména Meidl nezůstávají zcela chladní.

Transparent Radečku vítej v klubu, kterým tak opovrhuješ připomněl, že Meidl to u prostějovských fanoušků nebude mít po příchodu do klubu lehké.

„Já s tím transparentem nesouhlasím,“ prohlásil po středečním zápase prostějovský trenér Petr Zachar. „Můj syn odešel loni do Německa a letos se vrátil, Petr Žajgla poslal loni prostějovský klub slušně řečeno do háje a teď tady hraje. Takhle bychom mohli pokračovat dál, to je sportovní život,“ namítá trenér Jestřábů.

Rodák z prostějovského předměstí Čechovic a odchovanec místního klubu Radek Meidl si to u fanoušků takříkajíc rozházel v dobách, kdy oblékal dres největšího rivala Olomouce.

Rána od divákaRadek Meidl

„Já ta vystoupení Radka namířená proti Prostějovu chápu. Protože pokud trenér na jeho zranění vypíše odměnu, což se tady podle mých informací stalo, tak se Radkovým reakcím nemůžeme divit,“ vzpomíná Zachar na incident ze sezony 2007/2008, kdy prostějovský trenér Martin Stloukal nabádal své hráče, aby šli Meidlovi doslova po krku.

Utkání v Prostějově nakonec skončilo bitkou Meidla s domácím Chovanem. Během pěstního souboje navíc tehdy olomoucký hokejista inkasoval ránu od prostějovského diváka, který se po něm sápal přes plexisklo mantinelu.

Pomůže týmu?

„Radek je Prostějovák a podle mého názoru je to velmi dobrý hokejista. Já jsem přesvědčený, že nám pomůže a že zapadne i do party. Zkrátka pro mě nebyl důvod, abych nestáhl dalšího Prostějováka zpátky. Je to lepší, než sem tahat nějaké žoldáky. Lidé si musejí uvědomit, že loni nadávali na žoldáky a letos, když se snažíme stáhnout Prostějováky, tak nadávají zas,“ kroutil hlavou Zachar.

„Chtějí tady lidé raději žoldáky ze Slovenska, z Ostravy nebo z Čech anebo tady chtějí vidět kluky z Prostějova,“ ptá se řečnicky Zachar.

„Radek hrál jako profesionál za Olomouc na sto procent a já jsem přesvědčen, že teď bude hrát na sto procent za nás. On má sto devadesát centimetrů, v útoku si dokáže zjednat pořádek a to my potřebujeme. Je to robustní silový hráč a velmi dobrý bruslař a technik. Myslím, že nám pomůže,“ je přesvědčený prostějovský lodivod.

Jednadvacetiletý Meidl má za sebou starty v mládežnických reprezentacích, zahrál si mistrovství světa do dvaceti let a štěstí zkoušel i za oceánem, kde si zahrál juniorskou WHL.

Meidl má za sebou také řadu zranění a za poslední dvě sezony prodělal čtyři operace. Nyní zkusí štěstí v Prostějově, kde si kromě bodů bude muset naklonit na svoji stranu i diváky.

Miroslav Mazal