Jestřábi sice dokázali s favoritem dvě třetiny držet krok, ale ve třetích třetinách se vždy zápas překlopil ve prospěch Kladna.

V prvním duelu vyhráli Rytíři 4:2, ve středeční odvetě pak 2:1.

Nyní se série přesouvá do Prostějova, kde budou chtít Jestřábi s diváckou podporou v zádech vyrovnat stav na 2:2.

„Jsme zklamaní, zůstali jsme za očekáváním. Hráli jsme tam trochu v křeči. Věřím, že doma budeme uvolněnější,“ podotkl kapitán Prostějova Matouš Venkrbec

Ten byl jediným střelcem Prostějova v druhém zápase, když v čase 57:55 snížil při přesilové hře na 1:2. Vrovnat už ale Hanáci nestihli.

„Ještě zbývaly dvě minuty a věřili jsme, že to zvládneme. Měli jsme tam nějaké dvě šance, ale už to bylo pozdě. Takové šance si potřebujeme vytvořit už během zápasu,“ zlobil se Venkrbec.

Kladno mělo v obou zápasech střeleckou převahu a pokaždé zasypalo gólmana Neužila více než čtyřiceti střelami. Svou roli v tom sehrála i častá vyloučení.

„Možná nás svazovala nervozita. Zápasy sice byly vyrovnané, ale soupeř byl vždy o trošku lepší. Měl víc přesilových her a vytvořil si o trochu víc šancí. My máme určitě na to, abychom hráli lépe,“ věří prostějovský útočník.

Druhé čtvrtfinále Kladno - Prostějov. Jaromír Jágr
Prostějov padl v Kladně i podruhé. Rozhodl kuriózní gól

Smolné góly

V klíčových okamžicích se navíc přiklonilo k domácím i štěstí. Jako například při gólu na 2:0, kdy Horyna při rozehrávce trefil napadajícího Přikryla a od jeho brusle se puk odrazil za záda překvapeného Neužila.

„Často to byly takové smolné góly. Kladno ale bylo efektivnější. Bylo to někdy se štěstím, ale oni mu šli naproti,“ nehledal výmluvy Venkrbec.

Zbytečné góly nazlobily také trenéra Vykoukala. I první kladenský gól ve středečním utkání totiž padl po špatné rozehrávce.

„Domácí byli o něco aktivnější, ale my hráli dobře organizovaně. Stav byl dlouho 0:0 a dokázali jsme ubránit docela dost oslabení. V závěru jsme udělali dvě chyby, které soupeř využil,“ mrzelo prostějovského kouče.

Kladno - Prostějov, 1. utkání čtvrtfinále play off
Jestřábi první utkání v Kladně prohráli. Jágr hrál sedm vteřin

Doma využijeme velké kluziště

Nyní má jeho tým dva domácí zápasy na to, aby vrátil sérii zpátky do Kladna. Podle Matouše Venkrbce bude domácí prostředí velkou výhodou.

„Myslím, že domácí zápasy budou hodně jiné. Přijdou fanoušci a bude se hrát na širším hřišti. To malé kluziště jim tam sedí. Je to ideální pro tu jejich rychlou hru. Kladno dobře bruslí, hrají jednoduše. My doma využijeme velké kluziště, na které jsme zvyklí,“ věří kapitán Hanáků.
Obě víkendová střetnutí začínají v 17 hodin.

Předprodej i on-line Na domácí zápasy s Kladnem se chystá i řada mimoprostějovských příznivců a klub proto spustil on-line předprodej. Lístky v ceně 150 korun si fanoušci mohou koupit na webových stránkách www.lhkjestrabi.cz v sekci VSTUPENKY ONLINE. Naopak na pokladnách se nyní lístky již neprodávají a kasy zimního stadionu se opět otevřou až dvě hodiny před samotnými zápasy, tedy v sobotu v 15:00 a v neděli 15:00.

Předprodej lístků na čtvrtfinálovou bitvu Jestřábů s Kladnem
Předprodej lístků na Jágra a spol? V Prostějově moc netáhl