„Máte někdo defibrilátor? Takové zápasy jsou o nervy," smál se zkušený obránce.

Jak hodnotíte dnešní dramatický duel?
Zápas to byl velice vyrovnaný, Kadaň má výborné mužstvo a nečekal jsem, že budou hrát tak dobře. Deset minut nás nezastihlo v optimální formě, ale poté jsme se zvedli a byli jsme lepší. Po dvoubrankovém náskoku jsme ale poté převedli nepochopitelné věci a zbytečně jsme dali Kadani šanci na vyrovnání a následné otočení skóre.

Sám jste vstřelil druhou branku Jestřábů, ta byla trochu kuriózní. Jak byste ji popsal?
Nečekal jsem, že dostanu zpětnou nahrávku. Chtěl jsem spíše nahrávat křížem, pak jsem ale viděl, že je před brankářem hodně hokejek, tak jsem to na něj nahodil. Pak už jsem jen viděl, jak mu to padá přes lapačku. Takže šťastný gól, ale zaplať Pánbůh za něj.

Při druhé brance Kadaně jste seděl na trestné lavici a pak jste si něco důrazně vyříkával s rozhodčím. Co se vám nelíbilo?
Nezlobte se, ale nevím, jestli se můžou rozhodčí komentovat. Já radši nebudu nic říkat, ať nedostanu pokutu.

Nakonec jste však duel brankou z trestného střílení 12 sekund před koncem otočili. Jak hráč prožívá takový zápas?
Já jsem se otočil a vůbec se nedíval. Věděl jsem, že Šlahy (Jakub Šlahař pozn. red.) ty nájezdy umí, ale na druhou stranu vím, že brankář má lepší výchozí pozici. Nakonec je super, že máme tři body. Myslím, že jsme si je zasloužili o trochu víc než Kadaň. Před panem Beckem ale musím smeknout, protože to, jaký mančaft udělal z tak mladých hráčů je neuvěřitelné.

V sobotu vás čeká zápas ve Frýdku-Místku. Co od něj očekávat?
Já jsem bohužel proti nim nehrál ani jeden přípravný zápas, ale co spoluhráči říkali, tak je to velice bruslivé mužstvo, doma asi budou mít velkou podporu fanoušků. Já ale doufám, že my taky, protože prostějovští fanoušci vytváří úžasnou atmosféru. Musíme předvést dobrý výkon, abychom je potěšili a zůstali v tabulce tam, kde jsme.

Obraty ukazují sílu mužstva

S Třebíčí jste dostali dvě branky ve 29 sekundách, v Mostě a dnes s Kadaní vedete 2:0, ale přesto poté musíte dohánět náskok. Čím si takové výpadky vysvětlujete?
Vůbec nevím, čím to je, asi ztráta koncentrace. Sice máme zkušené hráče, ale jinak máme mladé mužstvo. Musíme na tom zapracovat a snad to bude dobré.

Na druhou stranu ale jste vždy zápas otočili, to je asi ta pozitivní stránka věci, že?
Určitě. Ukazuje to sílu mužstva, já ale doufám, že se do takových situací už moc dostávat nebudeme, protože to je pak o nervy.

Po čtyřech zápasech máte devět bodů. V kabině musí asi panovat spokojenost…
Samozřejmě že to je lepší, než kdyby se prohrávalo nebo kdybychom měli tři, čtyři body. Hraje se uvolněněji, když nemáme nůž na krku. Nenarazili jsme ale na takové ty papírově silnější soupeře jakými jsou Kladno, České Budějovice nebo Slavie. Na druhou stranu ale Třebíč nebo Kadaň hrály fantasticky.

Dá se podle čtyř zápasů odhadnout, kam až sahají síly mužstva?
Na to je ještě brzo, soutěž se bude lámat v prosinci nebo lednu. Teď mají všechny týmy ještě sílu a je to spíše o bojovnosti než o hokejovém umění. Máme také štěstí, že nám dobře chytá Pavel Kantor a také máme super dvojku, Jakuba Neužila. Věřím, že nás podrží a že když se to bude lámat, že to zvládneme.