Jedním z tahounů prostějovského týmu je také asistent kapitána Lukáš Luňák. Jeho lajna sice vyšla ze zápasu bez gólu, přesto byla velmi nebezpečnou.

Jakým soupeřem byl Sokolov?
Měli jsme nějaké zprávy od trenérů. Dva dny jsme Sokolovu věnovali a v zásadě splnil naše předpoklady. Podle mě si za celý zápas vytvořil dvě šance a z toho jednou skóroval. Náš systém jinak fungoval. Bohužel jsme dlouho prohrávali. Před třetí třetinou jsme si říkali, že musíme hrát stejně a jen zaktivnit tlak do brány. Docela brzo jsme dali gól a vyhráli jsme, což bylo mimořádně důležité.

Vyrovnávací gól byl asi velkou úlevou?
Úleva to byla velká. Sokolov by měl patřit v barážové skupině k těm lepším soupeřům. Koneckonců jsme viděli už v Kolíně, že kvalita našich protivníků není špatná. Sice se říká, že západ je slabší než východ, ale ty top týmy mají velkou kvalitu. Za Sokolov hrálo dost hráčů s extraligovými zkušenostmi. Velmi důležité tři body pro nás.

Sokolovští hráči si stěžovali na únavu z dlouhé cesty. Jak proti tomu budete bojovat vy?
My bychom měli jet do Sokolova o den dřív, takže by to mělo být dobré. Budeme tam mít lehký trénink a odpočinek. Na cestu se tedy nebudeme moct vymlouvat. Harmonogram bude pro nás stejný, jako v domácím zápase.

Je podle vás velký rozdíl mezi baráží a play off?
Velký rozdíl v tom není. Jde o všechno a je to pro nás odměna za práci, kterou jsme tady odváděli celou sezonu. Deset dní mezi finále a začátkem play off bylo opravdu hodně a už jsme se těšili na zápasové vytížení. První zápas proto také nebyl z naší strany ideální, i když si myslím, že jsme jej zvládnout měli. Každý bod hraje v konečném zúčtování velkou roli. Baráž je boj o každý kousek ledu.

Nyní vás naopak čekají čtyři zápasy v rychlém sledu. Nebude to problém?
Určitě ne. Jsme na to zvyklí ze sezony. Zítra si uděláme lehčí trénink. Vybruslíme se a pojedeme do Berouna. Tam věřím, že urveme výhru. Budeme hrát náš aktivní hokej a věřím, že přivezeme zpátky tři body.

Co vlastně čekáte od berounských Medvědů?
Beroun zase prohrál, takže pro něj to bude nesmírně důležitý zápas. Budou bojovat o všechno, protože tři zaváhání jsou v baráži strašně znát. Věřím, že to zvládneme. Náš tým má kvalitu ve všech čtyřech lajnách, což se v pondělí potvrdilo. Můj útok, který jindy hraje vůdčí roli, v zápase gól nedal. Zastoupili nás zase jiní, což je super. I v play off dávali góly všechny lajny. To je pro nás výborné.