Domácí odvetu proti Prostějovu za poslední dvě prohraná utkání zvládli na výbornou, začali ale hodně špatně a už po půlminutě prohrávali. Chlán našel prostor mezi lapačkou a Jekelovým tělem, a bylo to 0:1. Horácká Slavia ale zareagovala bleskově. Po pravém křídle pláchl Ferda, který z velkého úhlu nachytal Štůralu. Poté domácí potvrdili, že jim jdou přesilové hry. Bittner šikovnou tečí dokonal obrat. Důsledný Nedvídek poté ještě zvýšil na 3:1.

Solidní byla z třebíčské strany i druhá část, která se hrála nahoru dolů a nabídla několik šancí. Do černého ale zamířil jako první Marek Laš, který také využil početní výhodu. Prostějov poté snížil, hodně šťastnou trefu měl na svědomí Divíšek, který lehce kopl puk za Jekelova záda. Ale kmenový hráč extraligové Olomouce Laš byl při chuti a nedal soupeři prostor, aby zápas zdramatizoval. Jeho přesná střela k tyči domácí uklidnila.

V závěru zápasu plály na ledě emoce, byla vidět i nejedna roztržka, ale gól žádný. A to Třebíčským nevadilo. Tři důležité body zůstaly doma.

Jestřábi v tabulce o předkolo play-off klesli až na čtvrtou pozici. Na Třebíč ztrácejí tři body, na Frýdek-Místek, který drží druhou postupovou příčku, dokonce bodů sedm. Oba rivalové mají navíc jeden zápas k dobru.

V sobotu od 17 hodin hrají Jestřábi doma proti Benátkám nad Jizerou.

Marek Račuk
Kapitán Jestřábů Račuk: Postup? Musíme vyhrávat a doufat, šance je

SK Horácká Slavia Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Ferda (Malec), 5. Bittner (Nedbal), 11. Nedvídek (Vodný), 30. Laš (Szathmáry, Nedvídek), 33. Laš (Bittner, D. Krenželok) – 1. Chlán (Pochobradský, T. Jandus), 31. Divíšek (Nouza). Rozhodčí: Skopal, Valenta – Polák, Kleprlík. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 1 200.

Třebíč: Jekel – Szathmáry, D. Krenželok, Nedbal, V. Čejka, Furch, Kowalczyk, Padrnos – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – Psota, Bittner, Laš – Ferda, Václavek, Malec – T. Havránek, Tadeáš Král, Michálek. Trenér: Radek Novák.

Prostějov: Štůrala – Hrádek, Mrázek, P. Krejčí, Husa, Hamrlík, Březák, Pěnčík – T. Jandus, Chlán, Pochobradský – Žálčík, Račuk, Hrníčko – Nouza, Divíšek, Machač – M. Novák, V. Meidl, Antoníček. Trenér: Ladislav Lubina.