Jak byste utkání se Sarezou zhodnotil?
Nebyl to moc dobrý hokej, asi se nikomu příliš nelíbil. Nám na střídačce tedy rozhodně ne. Sice jsme nakonec zvítězili, přesto nás ztráta jednoho bodu v podstatě odsuzuje do bojů ve skupině o udržení. Je potřeba říct, že se o tomhle rozhodlo už mnohem dříve než dnes, pouze jsme se poslední dobou pokoušeli neradostný úděl odvrátit. Bohužel proti Ostravě bylo až moc cítit, jak mají kluci svázané ruce. Nervozita i zodpovědnost je dost srážely a z toho pramenil nedobrý herní projev celého mužstva. Proto můžeme být nakonec rádi za dva body, neboť Sareza u nás zahrála velmi dobře a ukázala, že i po odchodu některých opor má pořád hodně kvalitní mančaft.

V možnost předběhnout Třebíč do konce základní části a vyhnout se záchranářským starostem postupem do play off tedy už nevěříte?
Naděje sice umírá poslední a my budeme nadále bojovat, jenže Třebíč hraje v sobotu doma s Havířovem a tuhle situaci nejspíš zvládne. Poslední dobou hraje ve výborné formě, neprohrála už čtyřikrát za sebou a kalkulovat s jejím klopýtnutím v tak důležitém střetnutí moc nelze. Bohužel už to nemáme ve svých rukách, za což si můžeme sami tím, že jsme neporazili Ostravu za tři body.

Teď vás čeká bleskový finiš dlouhodobé fáze prvoligové soutěže: v sobotu jedete do Šumperka a v pondělí hostíte Třebíč. Jakou představu máte o těchto utkáních?
Jde o nesmírně důležité zápasy bez ohledu na to, jak dopadne sobotní duel Třebíče s Havířovem. My z toho dvojboje Šumperk – Třebíč rozhodně chceme šest bodů už jen kvůli tomu, abychom šli do skupiny o záchranu z co nejlepší výchozí pozice. Mít na začátku baráže určitý bodový náskok před Berounem a Šumperkem považujeme za klíčovou věc k tomu, abychom pak třeba už během úvodních dvou kol téhle skupiny rozhodli o udržení první ligy. Později to totiž bude čím dál těžší.

Proti Třebíči se v sestavě objevil třinecký Jiří Polanský. Bude i v dalších zápasech?
Musím říct, že jde o hodně vítanou posilu, tým okamžitě táhnul. On sám má zájem jet s námi do Šumperka a poté hrát i proti Třebíči, jenže záleží také na dohodě s vedením Třince. Každopádně on sám nic nezařídí, musí se k němu připojit i další hráči. Se Sarezou to příliš nešlo ani nejzkušenějším oporám, snad se zvednou, zaberou a ve zbytku soutěže se lépe vyrovnají s rostoucí nervozitou. Uspět v Šumperku je klíč k záchraně.

Hokej u sousedů

Zápasy ztrácíme v závěru, smutní Otoupalík

Meidl vyfasoval chevroleta, dojede do NHL?

Jan Fadrný končí kvůli zádům

Mora: jak je důležité míti Brančíka