Zatímco z přilehlé zahrádky teklo pivo proudem a vedrem znavení hosté vesele klábosili, o několik metrů dál se prohánělo hejno Jestřábů – hokejistům právě vrcholil na „hřišti OP“ středeční trenink.

Mezi šestnáctihlavým davem čítajícím převážně bezejmenné mladíky bylo možné spatřit i čtyři známé plejery: Romana Hloucha, Michala Raka, Petra Doseděla a Richarda Kučírka. První tři jmenovaní jsou jistě známými personami, zatímco Richarda Kučírka znají jen ti zasvěcenější.

Není to tak dávno, co se Kučírek v prostějovských barvách už představil. Stalo se tak v sezoně 04/05, resp. 05/06. V prvním případě šlo o postup Jestřábů do první ligy, kterého dosáhli již v prvním roce své existence.

O svoje dojmy z rýsujícího se prostějovského angažmá se Richard podělil také s Deníkem.

Jak probíhá treninkový proces?

Od pondělí do pátku jsou každý den treninky. Trenér Flašar k tomu přistoupil hodně zodpovědně. Pro mě je to to nejhorší, co může být, ale na druhou stranu to člověku hodně dá. Celkově z toho mám dobrý pocit.

Výjimkou nejsou ani několikakilometrové výběhy, jak to řeší trenér?

Pan Flašar jezdí autem a na určitých bodech nás kontroluje. Na stanovištích se pak občerstvujeme.

Objevil se mezi kluky během těchto cvičení nějaký nadprůměrně disponovaný „atlet“? Kdo bývá obvykle tahounem pelotonu?

Jmenovitě těžko říct, obecně platí klasická linie „mladí vpředu, staří vzadu“. Myslím, že u většiny mladých kluků není s během problém. Ono je taky rozdíl běhat se sedmdesáti kily, nebo s metrákem živé váhy (úsměv).

Co byl nejsilnější motiv toho, že jsi se objevil právě v Prostějově?

Určitě především osoba trenéra Flašara, se kterým se známe z mého dřívějšího působení vKometě Brno, a se kterým jsem byl v kontaktu. Vím, že se tady snaží hokej celkově pozvednout, a to je i pro mě motivací, abych tady působil.

Dalo by se už teď nějak blíže spekulovat o ambicích Prostějova ve druhé lize?

Troufám si říct, že budeme atakovat horní patra. Neříkám, že budeme první, ale pokud se podaří navázat na pozitivní trend z konce minulé sezony, dá se očekávat dobré umístění.

Nepronikly k vám ze zákulisí nějaké informace o možných příchodech?

Tohle asi není otázka pro mě. Záměr je vytvořit tým, kde se bude prolínat dravé mládí a zkušenost. Jeho konkrétní složení by mělo získat definitivní podobu v průběhu srpna.

Možná je škoda, že zde v tuto chvíli není víc kluků, kteří nakonec budou nastupovat…

Určitě, ale na druhou stranu je tady alespoň základ. Oproti minulému roku je to rozhodně posun.

V kádru nabitém mládím patříš mezi ostřílené harcovníky. Bude tvá role v týmu třeba více vůdčí, než jsi byl doteď zvyklý?

Může to tak být. V týmu by mělo být vedle řady mladíků i několik starších hráčů, kteří by měli být lídry.