Český reprezentační obránce se stal součástí trejdu čtyř hokejistů. Na slunnou Floridu zavítal z Kanady také Švýcar slovenského původu Juraj Simek. Opačným směrem zamířili Shane O´Brien a Michael Oullet.

Krajíček by měl u Lightning plnit roli v první nebo druhé obranné dvojici. Pro odchovance prostějovského hokeje navíc hovoří i dobrá znalost prostředí. Na Floridě působil už v letech 2002 až 2006 v barvách Panterů, poté byl vyměněn spolu s brankářem Robertem Luongem do Vancouveru.

U Kosatek nasbíral Krajíček za dva roky 23 bodů, když ve druhé sezoně kvůli zraněnému ramenu přišel o polovinu zápasů v základní části.

„Uvažovali jsme o podobném řešení už delší dobu, cítili jsme, že potřebujeme vzadu přitvrdit,” přiznává trenér Vancouveru Alain Vigneault citovaný serverem nhl.cz. „Museli jsme se ale vzdát kvalitního hokejisty v Lukášovi, který má jiný styl než O’Brien. Lukáš vynikal především v bruslení a rozehrávce.“

V Tampě rozšíří Krajíček, pobírající 1,1 milionu dolarů na sezonu, českou kolonii. U Blesků působí i Václav Prospal, Radim Vrbata a David Kočí.