Hanáci se minulý rok nedostali přes Porubu do čtvrtfinále a ročník předtím dokonce do play-off vůbec nepostoupili. Totter je navíc již devátým hlavním koučem Jestřábů, který stane na jejich střídačce po postupu do první ligy v roce 2014.

Devětačtyřicetiletý rodák ze Světlé nad Sázavou po třech letech v roli asistenta trenéra Václava Prospala v Českých Budějovicích opět povede hokejový tým jako hlavní kouč. Navazuje tak na svoji práci v letech 2015 – 2018, kdy vedl týmy Havlíčkova Brodu, Mostu nebo Letňan.

Aleš Totter
Jestřábi mají nového trenéra, končí i Vykoukal! Kdo přichází?

„S panem Luňákem jsem byl ve spojení už od začátku března. Považuji za důležitou komunikaci s hráči a dávám důraz na detaily. Herní projev bych chtěl mít s týmem organizovaný, aktivní a s dobrým pohybem,“ popsal Totter svou filozofii na klubových stránkách Hanáků.

A proč zrovna Prostějov? „Majitel byl naprosto upřímný a přímý. Je tu skvělé zázemí, ale to nebylo rozhodující. Rozhodující pro mě bylo upřímné, férové jednání majitele a jasně řečené, proč chce mě,“ vysvětlil.

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍPRAVA

Jak bývá zvykem, ovšem není to pravidlem, hráči Prostějova se na nový ročník Chance ligy připravují sami. Nový trenér Hanáků takový styl přípravy preferuje a je mu milejší. Ale například v Šumperku hráči trénují pohromadě.

„Jsem zvyklý takto přípravu dělat. Náš kondiční trenér má od každého hráče plán, posílají se reporty. Máme kluky pod kontrolou. Jsem toho zastáncem, protože hráč ji má ušitou na míru. Ta sezona je dlouhá, takže i psychicky si od trenérů hráči takto odpočinou. My se pak sejdeme před nástupem na led na testování,“ přiblížil probíhající letní přípravu.

HUBÁČKOVA ROLE? PŘEDÁVAT ZKUŠENOSTI

S Totterem míří do Prostějova také mistr světa z roku 2010 a současný hokejový expert ČT sport Petr Hubáček, což bylo pro skalní fanoušci Jestřábů určitě překvapivé.

Hubáček se bude věnovat, jak jsme již avizovali, individuálním činnostem hráčů a rozvíjet hlavně jejich hráčské a technické dovednosti.

„Bude s hráči také pracovat na rozborech u videa a dodávat jim sebevědomí a zkušenosti. Rád bych měl Petra také na domácích zápasech na střídačce. Rovněž by se měl podílet na přípravě hráčů na zápas. Není to udělané jen proto, aby zde prostě byl. Čeká se od něj maximální nasazení a je mu dána velká role,“ řekl Totter o roli jednoho ze svých asistentů.

Ondřej Vitásek na MS 2014 v Bělorusku.
Bělorusové budou chtít hrát hodně na krásu, míní zraněný Vitásek

Autor: Jiří Horák