Doposud mládežnický trenér šéfoval hanáckému týmu poprvé v zápase proti Benátkám.

V realizačním týmu ho doplnil David Kočí, bývalý hráč NHL s nálepkou bitkaře.

Jestřáby jste vedl do prvního zápasu. Co vás potěšilo a kde jste viděl rezervy?
Měli jsme tam docela dobré záblesky při založení útoku, nebylo to pokaždé. Ale některé pozitivní věci tam byly a musíme je opakovat při každém založení. Bohužel tam byly chyby v individuální taktice, toho se musíme vyvarovat.

Je to složité převzít tým v rozjeté sezoně?
Nevím, jestli je to složité. Nemám s tím takovou zkušenost. Myslím, že kluci chtějí pracovat. Je tady dobrá energie a dobrá parta hráčů. Staví se k tomu čelem a věřím, že společnými silami to nějak otočíme.

Jakou náladu vnímáte v šatně? Vzali hráči změny profesionálně?
Těžko můžu soudit, kluky jsem neznal, než jsem nastoupil. Není to otázka úplně pro mě, musí to posoudit někdo, kdo tady je celou dobu.


Jak se tedy seběhl váš příchod do Prostějova?
Dostal jsem nabídku od majitele klubu. Tu jsem po nějakém zvážení přijal. Situaci, která tady byla předtím, musí dořešit někdo jiný. V pátek jsem přijel na první trénink a v sobotu jsme šli do utkání.

Trénoval jste mládež. Budete poznávat hokej v mužské kategorii?
Stoprocentně. Nemám zkušenost s dospělým hokejem. Poznal jsem mládežnické reprezentační výběry. Zápasy tam mají vysokou kvalitu. Jsem v očekávání, jak to bude vypadat. Věřím, že sezonu nějak otočíme, i když si myslím, že je velmi dobře rozjetá. Teď přišla nějaká krize a doufám, že se kluci vrátí k výsledkům, které měli na začátku.

Každý hráč musí zlepšit individuální výkon

Na lavičce vás doplní také asistent David Kočí. Co od něj očekáváte?
Určitě budou mít přínos jeho zkušenosti jako hráče. Je to velmi intenzivně se rozvíjející trenér, působil v mládeži Sparty. Má do trénování velký zápal. Jeho charakterové vlastnosti budou pozitivní nejen pro mě, ale rozhodně i pro tým.

Proč právě David Kočí?
Měl jsem volnou ruku, abych si domluvil svého asistenta. Davida znám z působení na Spartě. Myslím, že máme stejný názor na koncept hry, který bychom chtěli aplikovat na mužstvo Prostějova. V neděli už byl na tréninku, byl představen hráčům a už s námi normálně funguje.

Budete pokračovat ještě u reprezentační šestnáctky?
Je to ještě v jednání. Nabídku mám, abych pokračoval. I podporu klubu bych měl, ale uvidíme, jak to budeme zvládat a jaká bude atmosféra.

Dostal jste od vedení klubu nějaký úkol či cíl?
Teď jdeme spíš od tréninku k tréninku a od zápasu k zápasu. I s hráči jsme si to pověděli, že budeme tvrdě pracovat. Ne že by předtím nemakali. Ale zkusíme se dostat do větších detailů, každý hráč musí zlepšit svůj individuální výkon, aby se zlepšil ten týmový.

Máte před sebou náročný program tří zápasů během týdne. Je to v této situace výhoda nebo nevýhoda?
Kdybychom vyhráli proti Benátkám, tak by to asi bylo pozitivní. Ale věříme svojí práci a doufám, že si kluci uvědomují situaci. Určitě musíme zastavit vlnu inkasovaných branek. To bychom určitě chtěli zlepšit. Když dáme čtyři góly, tak bychom určitě měli vyhrát zápas. Benátky měly určitě kvalitu, ale také vytěžily z minima maximum.

Přednášíte také na Univerzitě Karlově na fakultě tělesné výchovy a sportu. Půjde to skloubit?
Ano, dál tam působím. Za chvilku končí semestr a přednášek nebude tolik. Momentálně jsem to nějak neřešil, uvidíme, jak se vyvine situace.