První gól přitom hosté vstřelili hned v úvodní minutě utkání. Prostějovští přivítali Jana Lukáše v havířovské kleci brankou z první střely zápasu. Z první přesně pálil Jan Rudovský.

Jestřábi tradičně hrozili nebezpečnými přesilovkami, při jedné z nich zvonila v první třetině tyč. Poté se díky početní výhodě osmělili také domácí a i oni trefili brankovou konstrukci.

Situaci na ledě poté změnil vyrovnávací gól v prostředním dějství. Bláha neměl puk pod kontrolou, domácí jej dokázali vyšťourat a Ondřej Becher ze vzduchu usměrnil puk do brány – 1:1.

Klíčový moment obstaral ve třetí dvacetiminutovce Petr Mrázek. Ten nejprve po individuální akci neuspěl, přihrávku Zajíce už ale dokázal dostat do branky.

„Nechali jsme si dát gól na 1:2 a myslím si, že od té doby už mužstvo těžko hledalo sílu, aby s tím zápasem něco udělalo,“ hodnotil havířovský trenér Tomáš Potěšil.

Divoký závěr nejprve přinesl zvýšení Josefa Zajíce na 3:1, do prázdné klece poté skóroval Miloslav Jáchym. Malou naději Azetu vrátil dvě minuty před koncem Tjurin, poslední slovo ale měl opět díky střele do prázdné brány Martin Novák.

Jestřábi zvítězili 5:2.

AZ Heimstaden Havířov – LHK Jestřábi Prostějov 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 31. Becher (Maruna, L. Bednář), 58. Tjurin (Lytvynov, G. Jansons) – 1. Rudovský (Jiránek, M. Jáchym), 47. Mrázek (Zajíc, P. Beránek), 55. Zajíc (A. Havlík, Vala), 58. M. Jáchym, 59. Martin Novák (Mrázek). Rozhodčí: Skopal, Cabák – Kučera, Blažek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 502.

Havířov: Lukáš – M. Hlaváč, Kadeřávek, E. H. Jansons, T. Pastor, Lytvynov, G. Jansons, F. Kočí – J. Doktor, Hudeček, Dostálek – L. Bednář, Becher, Maruna – Křemen, Hotěk, Tjurin – Damašek, Bárta, Matiaško. Trenér: Potěšil.

Prostějov: Bláha – Husák, Klimíček, P. Krejčí, M. Jáchym, Vala, Zajíc, A. Havlík – P. Beránek, Martin Novák, J. Kloz – Mrázek, Jiránek, Račuk – Rudovský, Janeček, M. Švec – T. Jáchym, Štefka, Podlaha. Trenér: Totter.