Hráčskou smůlu však už prolomil, když v pondělí s Jestřáby pod novým trenérem porazil Havlíčkův Brod.

Vytáhlý útočník si ve veledůležitém duelu připsal gól a asistenci.

Po zápase se pak s úsměvem na tváři vracel k dceři.

„Zvládám to těžko, i když mi hodně pomáhá manželka. Člověk vidí, že prioritou je dítě, ale před zápasem se musí vyspat. Jde o to najít kompromis a zajet nějaké koleje. S prvním dítětem je to složitější, což mi potvrdí všichni otcové, ale především je to velká radost," usmíval se novopečený otec.

Matouši, co pro vás znamená výhra nad Havlíčkovým Brodem?
Pro nás to je vzpruha. Před čtvrtkou jsme ztratili v Havlíčkově Brodě zápas a dost nám to nabouralo sebevědomí. Nyní věřím, že nás tato výhra nastartuje. Máme psychickou výhodu nad soupeřem.

Vy sám jste dal gól a asistenci. Jak se vám hrálo?
Cítil jsem se dobře. Většinou dávám góly do prázdné brány, a to se potvrdilo. Už jsem na něj čekal dlouho a po těch dvou zraněních jsem se pořád nemohl dostat do zápasové pohody. Celá naše lajna se konečně probrala a dala tři góly.

Nyní vás čeká derby v Šumperku a Kladno. vyhovují vám vyhecované zápasy?
Mohlo by nám to sedět. Zrovna zápas v Šumperku, kdy my musíme body vybojovávat. Vyhecované souboje nám musí sedět. Hlavně hrát dobře dozadu a disciplinovaně.

V týmu je třetí trenér, čekal jste změnu?
Čekal, nečekal. Není jednoduché sehnat trenéra. Je jich poměrně málo. Šlo především o nový impuls pro tým. Nešlo o to, že by bývalí trenéři byli špatní. Už sami cítili, že je potřeba nový impuls. Změnit celý tým nejde, i když i to se tady vlastně stalo (smích). Věřím, že trenér Čech přinese něco nového.

Znáte se?
Potkali jsme se na kempu reprezentace do sedmnácti nebo osmnácti let. Většina kluků z mého ročníku, jsme se s ním potkali.

Naopak s koučem Zacharem jste loni postoupili do první ligy. Jaké bylo loučení?
Petr Zachar odsud úplně nezmizí. Já věřím, že bude pokračovat ve své práci, ať už to bude u mládeže nebo jako sekretář. Vídáme se každý den, takže žádné velké loučení nebylo.

Vy jste také trénoval mládež, takže máte nějakou trenérskou radu trenérovi?
Já určitě nemám co radit. Trénoval jsem dvě sezony, ale od loňska už ne. Nedalo se to skloubit s hraním. Na tréninky mládeže se dívám z povzdáli a věřím, že se k tomu vrátím.

Kromě hokejisty jste teď hlavně otcem. Dá se skloubit první liga a malá dcera?
(smích) Zvládám to těžko, i když mi hodně pomáhá manželka. Člověk vidí, že prioritou je dítě, ale před zápasem se musí vyspat. Jde o to najít kompromis a zajet nějaké koleje. S prvním dítětem je to složitější, což mi potvrdí všichni otcové, ale především je to velká radost.

Dostala malá už hokejku nebo puk?
Nějaké míčky tam byly (smíc). Chtěli bychom s manželkou naše děti od mala rozvíjet pohybově, takže hned tam byly od kamarádů nějaké narážky na švihadlo a podobně.