I po prohře ale diváci vyprovodili domácí hokejisty potleskem a dlouho děkovačkou.

Jinak ale vládl v prostějovské kabině velký smutek. Hanáci cítili, že s favorizovaným Kladnem odehráli rovnocennou partii a vysněný sedmý zápas byl blízko.

„Jsem zklamaný. Přál jsem si ten sedmý zápas, ale udělali jsme v prodloužení obrovskou chybu. Dvakrát jsme se vrátili do zápasu. Ve druhé třetině jsme byli pod velkým tlakem, ale v té třetí jsme to mohli otočit na naši stranu,“ litoval Vykoukal.

Kladno přijelo na Hanou i s Jágrem, který nastoupil k prvnímu střídání a pak po většinu utkání podporoval své spoluhráče ze střídačky.

Úvod zápasu mu ale radost neudělal. Prostějov totiž v 5. minutě dostal příležitost přesilové hry a exkladenský útočník Jan Rudovský otevřel skóre.

Euforii domácích ale rychle zmrazily dva rychlé údery Kladna. Nejprve ujela domácí obraně dvojice Machač-Strnad a druhý jmenovaný vyrovnal. O několik minut později pak vypálil obránce Matula a jeho střela zapadla k tyči.

Po dvou minutách druhé třetiny ale bylo opět srovnáno. Venkrbec zkusil vystřelit takřka z nulového úhlu a brankáři Cikánkovi puk nečekaně propadl do branky.

Poté následovala přesilovka Kladna a s ní přišel velký tlak, který domácí přežili jen díky skvělému Neužilovi.

Vykoukal: Udělali jsme víc chyb než Kladno

Ve třetí třetině však Jestřábi přeci jen inkasovali. Faul Drtiny potrestal Tůma a s nadějemi Prostějova to vypadlo zle. Otřeseným Jestřábům ale opět pomohla přesilovka. Divíšek v ní nabil Nouzovi a ten parádní střelou srovnal.

Čtyři minuty před koncem mohl Prostějov rozhodnout, ale další přesilovku tentokrát nevyužil a zápas stejně jako v předchozích dvou duelech hraných v Prostějově zamířil do prodloužení.

V něm rozhodla fatální chyba domácích, kteří špatnou rozehrávkou připravili Kladnu gól jako na zlatém podnose.

Jan Strnad pak po přihrávce Pekra neměl problém poslat puk do poloprázdné branky a hráči Kladna vítězoslavně naskákali na led.

Vyrovnaná série tak po několika nervy drásajících bitvách skončila výhrou Kladna 4:2 na zápasy. Jestřábům končí sezona, Rytíře naopak čeká semifinále s Českými Budějovicemi.

„Hokej je hra chyb a my jich v sérii udělali o malinko víc než Kladno. Ta poslední chyba v prodloužení to už jen podtrhla,“ konstatoval smutně Jiří Vykoukal.

LHK Jestřábi Prostějov - Rytíři Kladno 3:4 pp (1:2, 1:0, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Rudovský (M. Drtina, Nouza), 22. Venkrbec (Švarc), 52. Nouza (Divíšek) – 8. J. Strnad (Machač, Pekr), 12. Kružík, 47. Tůma (Kloz, Štich), 63. Strnad (Pekr). Rozhodčí: Doležal, Veselý – Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 3116. Konečný stav série: 2:4.
Prostějov: Neužil – M. Drtina, D. Kolář, Rašner, Havlík, Žovinec, Mikliš, A. Holík – Starý, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Meidl, Rudovský – Luňák, Venkrbec, Švarc – Zabloudil, Fiala, Švec. Trenér: Jiří Vykoukal.
Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Štindl, Matula, Lenďák, Kehar – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Svedlund, M. Hořava – Pekr, Machač, Strnad. Trenér: Miloslav Hořava.