Tentokrát 5:2, když o svém triumfu rozhodli zejména skvělou úvodní třetinou, kterou vyhráli 3:1.

Všechny čtyři souboje těchto týmů v základní části tak skončily vítězstvím hostů.

Jestřábi už po čtyřech porážkách v řadě potřebovali nutně bodovat, aby se zachytili unikajícího pelotonu vedoucích týmů tabulky. Tomu také odpovídal jejich start do zápasu, který byl doslova raketový.

Od úvodního buly uběhlo deset vteřin a za brankou domácího Chvostka se poprvé rozsvítilo červené světlo, poté co jej první střelou utkání překonal Filip Smejkal.

Další úder Hanáků přišel v 5. minutě. Při přesilovce získali ještě výhodu a v ní se prosadil kapitán Lukáš Duba.

Nový Jičín odpověděl ve 12. minutě, Musil sice při závaru předvedl několik famózních zákroků, ale jeho exhibici ukončil přesnou dorážkou Martin Toman.

Svěřenci Petra Zachara v poslední době často ukazovali, že umí ztratit i výborně rozehrané zápasy, ale této chyby se tentokrát vyvarovali.

Velkou měrou a uklidňujcícím gólem v samotném závěru první periody se o to přičinil koučův syn David, který prostřelil Chvostka bekhendovou střelou.

Když pak ve 31. minutě předvedli útočný výpad obránci Ivo Peštuka s Jiřím Osinou, který zakončil druhý jmenovaný dorážkou po střele prvního, měl Prostějov tříbrankový náskok a mohl zápas dohrávat v klidu.

To potvrdil ve 47. minutě druhou brankou Smejkal, na vítězství Jestřábů tak nic nezměnil ani druhý zásah Nového Jičína, kterého o minutu později docílil Daniel Brynecký. Domácí sice ještě vrhli všechny své síly do útoku, na výborně chytajícího Musila už ale nevyzráli.

Po středečním duelu mají Jestřábi stoprocentní jistotu, že si letos zahrají play off, do konce základní části přitom zbývá odehrát deset kol.

V těch nejbližších čtyřech se Prostějov představí domácím fanouškům a bude chtít opět atakovat umístnění do 4. místa, které zaručuje výhodnější postavení do vyřazovací části.

V sobotu hostí Hanáci poslední Porubu, následně ve středu Frýdek-Místek. Domácí série bude pokračovat sobotním zápasem s Havířovem a uzavře ji měření síl s Opavou.

HC Nový Jičín – LHK Jestřábi Prostějov 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Toman (Macháček), 48. Brynecký (Toman) – 1. Smejkal, 5. Duba (Osina), 20. Zachar (Černý, Čuřík), 31. Osina (Peštuka), 47. Smejkal. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:2.

Nový Jičín: Chvostek (21. Šrámek) – Andrýsek, Pelikán, Horák, Hruška J., Gulda, Slavík, Hradil – Toman, Macháček, Brynecký – Skaloš, Zedník, Štěpják – Uhlár, Gebauer R., Tomášek – Hamrozi, Částečka R., Martinčík. Trenér: David Handl

Prostějov: Musil – Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Halouska, Finkes, Tomiga – Stejskal, Duba, Smejkal – Černý, Čuřík, Zachar – Ševčík, Šebek, Žajgla – Stráněl. Trenér: Petr Zachar.

Další zápasy 34. kola: Havířov – Frýdek-Místek 6:4 (2:1, 2:2, 2:1), Poruba – Karviná 3:4 (2:2, 0:1, 1:1), Přerov – Vsetín 1:4 (1:2, 0:1, 0:1), Uherské Hradiště – Opava 1:5 (0:3, 1:2, 0:0).