Jednu bitvu svedou přímo na ledě oba týmy, ta druhá se dá očekávat v hledišti mezi znepřátelenými fanoušky dvou moravských klubů. A pokud se do tohoto vznětlivého koktejlu přimíchají dle zaručených zákulisních informací ještě radikální příznivci HC Olomouc, bude dnes večer v HŽP Aréně pořádně horko.

„Na utkání s Kometou Brno by se všichni fandové měli vypravit dříve než obvykle. Vstupní brány na zimní stadion budou otevřeny od 16.00 hodin a při vstupu budou pořadatelé provádět důkladnou prohlídku všech návštěvníků střetnutí, aby se zamezilo pronesení nebezpečných předmětů i pyrotechniky do HŽP Arény,“ objevila se na webových stránkách HK Prostějov důležitá informace pro všechny potenciální diváky.

V poslední době sice návštěvy na domácích utkáních Jestřábů klesly vinou mizerných výsledků mužstva na minimum (600 až 800), ovšem tentokrát se dá očekávat mnohem výrazněji zaplněné hlediště. Z Brna se na Hanou chystá početná kohorta fanoušků Komety a tradičně vyhecované derby jistě přitáhne do ochozů i podstatně víc Prostějovanů.

Po sportovní stránce jsou karty před posledním letošním mačem prvoligové soutěže rozdány jasně. Domácí se v roli outsidera budou snažit vítězstvím odmazat něco ze čtyřbodové ztráty na Beroun, který momentálně trůní na první nesestupové pozici. A hosté přijedou s touhou potvrdit úlohu favorita suverénně kralujícího východní grupě první ligy. Kdo si dá výsledkový dárek pod vánoční stromeček?

Program 32. kola 1. ligy – skupina Východ: Prostějov – Kometa Brno, Havířov – Ostrava, Šumperk – Jihlava, Třebíč – Olomouc. Skupina Západ: Mladá Boleslav – Beroun, Chomutov – Vrchlabí, Most – Kadaň, Hradec Králové – Havlíčkův Brod.