A to se tento týden teprve vrátil do sestavy po dlouhém zranění.

„Věděli jsme, že přijede Havířov asi nejsilnější mužstvo v lize. Začátek měli rozhodně lepší. Po ledě přímo lítali, ale postupem času jsme se jim vyrovnávali, tedy pokud nehráli přesilovku. Ke konci zápasu mi přišli víc unavení než my. A pak jsme byli už lepší," popisoval první domácí utkání po návratu na led Kolibár.

Start v zápasech s Porubou a Havířovem přitom nebyl dlouho jistý. Zranění třísel Kolibára omezovalo i v tréninku.

„Začal jsem už týden před zápasem lehce trénovat, ale rozhodně to nebyla opravdová příprava. Po víkendu jsem byl u doktora Macháčka a ten mi řekl, že můžu nastoupit. Hned jsem začal na sobě víc makat, chodil jsme do posilovny, ale nebylo to ideální a není to ani teď. Čtyři týdny jsem nemohl posilovat nohy," líčil své problémy Kolibár.

Ale i přes zdravotní potíže, se prostějovskému obránci návrat na kluziště povedl. V zápase s Porubou Jestřábi neinkasovali ani branku a ve vyhroceném zápase s Havířovem obdrželi jen dvě. Kolibár sám dokonce jednu střelil.

„Po dvou zápasech je to dobrý pocit, dnes jsem dal gól vyhrálo se. V Porubě jsme nedostali branku, ale všechno je o celém týmu. Začali jsme pracovat víc dozadu, navíc brankář Vrba se rozchytal, tam nepustil žádný gól a dneska nás taky podržel. Musíme hrát zodpovědně dozadu," vysvětloval Kolibár.

V dalším týdnu čeká prostějovské hokejisty zápas s Novým Jičínem a pak domácí utkání se Vsetínem.

„Teď nás čeká Nový Jičín a pokud budeme hrát zajištěnou obranu, tak i tam můžeme vyhrát. Když jsme porazili Havířov, tak máme i na ně. Ale musíme zůstat nohama na zemi a plnit si svoje povinnosti, které nám přikáže trenér," uzavřel Kolibár

Autor: Lukáš Horák