Zachránit první ligu pro Prostějov má za úkol trenér Jestřábů Zdeněk Čech. Ten se na lavičku hanáckého celku postavil před koncem základní části a podařilo se mu zvednout výkony Prostějova. Rozhodující boj ho však teprve čeká.

„Nejdůležitější bude porazit ve vzájemných zápasech Havlíčkův Brod a také vstup do vyřazovacích bojů s Mostem," zdůraznil lodivod Jestřábů.

Pane trenére, čeká vás play out. S čím do něj jdete?

Samozřejmostí je zachránit první ligu v Prostějově. To je náš stěžejní úkol. Nyní musíme udělat několik zásadních kroků, aby se nám to podařilo.

Mohl byste být konkrétnější?

V první řadě se musíme domluvit s Třincem, koho nám do play out pustí na výpomoc. Druhá věc je mluvit s hráči. Kluci musí vědět, že už není na co čekat. Musíme jít nejen do každého zápasu, ale do každého souboje naplno.

Vašimi soupeři v play out budou kromě Havlíčkova Brodu ještě Šumperk a Most. Co byste řekl k těmto týmům?

Jsme v této soutěži poprvé a nevím, co se děje v hlavách našich protivníků. Šumperk je už nyní zachráněný a Mostu schází pouze jedna výhra k jistotě první ligy. Všechno bude hlavně záležet na naších výkonech. Musíme si záchranu uhrát sami a ostatní ať si dělají, co chtějí.

Na druhou stranu Havlíčkův Brod bude vaším klíčovým nepřítelem. Co čekáte od něj?

Bojovnou a agresivní hru. Budou napadat a hrát přesně tak, jak naposledy v Prostějově. Záleží jak se nám i Havlbrodu bude dařit na ledě dvou prakticky zachráněných týmů Šumperku a Mostu.

První dvě utkání hrajete venku a poté vás čeká šňůra tří klání doma. Budou domácí zápasy klíčové?

Když dobře uhrajeme první zápas s Mostem, tak na nás přijde víc lidí. Diváky my moc potřebujeme. Když vytvoří bouřlivou atmosféru podobně jako s Kladnem, tak se klukům hraje daleko lépe. Cítí v zádech podporu. Klíčový pro nás bude první zápas s Mostem a první domácí zápas se Šumperkem. Pokud ty odehrajeme dobře, věřím, že přijdou i diváci.

V moderním hokeji jsou důležitým prvkem hry přesilovky. Prostějovu se je ale v poslední době nedaří hrát. Bude je trénovat víc, nebo naopak necháte hráče odpočinout od toho tlaku?

Trénovat je budeme a určité ještě víc než doposud. Každá přesilovka může rozhodnout zápas. Našim problémem je přesná přihrávka. Právě kvůli ní má mnoho klubů speciální neměnné formace na hru v početní výhodě. Ti hráči nehrají improvizovaně, ale mají domluvené signály.

Chystá Prostějov do posledních zápasů speciální přesilovkovou formaci?

Záleží na tom, kdo přijde z Třince. Momentálně nechci měnit naše přesilovky, spíš se budu zaměřovat na prohloubení toho, co nám už jde.

Velkou jistotu týmu byl v posledních kolech brankář Juraj Šimboch. Může být právě gólman to, co vás zachrání v první lize?

V každém případě. Tým musí mít jistotu zezadu, a tu nám Juraj prostě dává. Podává skvělé výkony.

Tři prostějovští hráči se probojovali i do extraligy zatím na střídavé starty, jde o Luňáka, Venkrbce a Roupce. Je to pro vás velká komplikace?

Jsou to ti nejlepší a rozhodně tři zápasy týdně zvládnou. Pokud o ně budou mít ty týmy zájem a zápasy nebudou kolidovat s našimi, tak nevidím jediný důvod, proč je nepustit.

Play out

středa 11. 2. v 17.30: Most – Prostějov

sobota 14. 2. v 17.00 Havl.Brod – Prostějov

středa 18. 2. v 18.00 Prostějov – Šumperk

sobota 21. 2. v 17.00 Prostějov – Most

středa 25. 2. v 18.00 Prostějov – Havl. Brod

sobota 28. 2. v 17.00 Šumperk – Prostějov