Vzájemné boje obou celků letos dostaly po dlouhé době prvoligovou příchuť. Týmy se v sezoně potkaly už dvakrát, v obou případech se radovali hosté.

Vyprodaný přerovský zimák sledoval v říjnu těsnou prohru domácích 2:3. Ještě větší návštěva v Prostějově pak zažila infarktovou podívanou v listopadu, kdy se z vítězství 4:3 radovali naopak Zubři, avšak až po samostatných nájezdech. Trenéři z obou táborů zvláštní přípravu na derby nepřipouštějí.

Přerovští Zubři v prvoligovém derby s Prostějovem

Souboj fanoušků! Hlasujte v anketě pod článkem, jak dopadně toto derby. Stejná anketa se objevuje jak na webu Přerovského, tak i Prostějovského Deníku. Jde tudíž i s trochou nadsázky o bitvu fans na tomto poli.

„Máme sice v tabulce s Prostějovem stejně bodů, ale bude to pro nás utkání jako každé jiné," prohlásil před mačem kouč Zubrů Vladimír Kočara a připomněl tak vyrovnanou výkonnost tabulkových sousedů.

„Budeme se připravovat jako vždy, tedy zodpovědně a poctivě. Chceme samozřejmě v Přerově nějaký bod urvat," řekl rozhodným hlasem lodivod Jestřábů Kamil Přecechtěl.

Derby coby třešničky

Ten však přiznal, že derby s Šumperkem a Přerovem jsou i pro něj speciální odměnou: „Těším se na každé utkání, ať už to je v Přerově, Šumperku nebo kdekoliv jinde. Hokej nás baví a každé takové utkání je svátkem. Právě derby jsou pak třešničky, které se sbírají z pomyslného dortu první ligy."

Nejen fanoušci, ale i hráči už bitvu vyhlíží s velkým očekáváním.

„My se samozřejmě na derby těšíme. Derby je pro každého hráče svátek. I pro diváky. Já můžu za sebe říct, že jsem hrál hodně derby, ať to bylo ve Varech nebo v Chomutově, ale tohle derby řadím možná nejvýš z těch, co jsem zažil," prozradila opora zadních řad Přerovanů Jakub Grof.Fanoušci Zubrů

„Těším se moc. Už jsem zažil několik derby, teda hlavně ve druhé lize, což bylo fantastické. Atmosféra finále play-off byla neuvěřitelná. Na to se nezapomíná, byť v kádru už není moc hráčů, co to zažilo. Vlastně jen já, Matouš Venkrbec a snad Marek Kaluža. Těším se moc, bude to mít náboj," přidává se útočník Jestřábů Lukáš Luňák.

Namlsaní fanoušci

Forma obou rivalů je v poslední době dobrá, o něco lépe je na tom Prostějov. Ten sice v posledním utkání padl po samostatných nájezdech se Šumperkem, Přerovští si ale skvělou domácí sérii pokazili v posledních dvou kolech, kdy nešťastně padli s Kladnem i Benátkami nad Jizerou.

„Fanoušci byli namlsaní zápasy s Budějovicemi a Kladnem, ve kterých padlo hodně gólů, ale s Benátkami nám to naopak nešlo. Prohráli jsme dvakrát za sebou dost smolně, což ke sportu prostě patří. Musíme se snažit jít štěstíčku znovu naproti a nejlépe hned ve středu s Prostějovem. Chceme udělat maximum pro vítězství," uvedl trenér Zubrů Kočara.

Uvidíme další vyhecovanou bitvu na ledě i v hledišti? Je to velice pravděpodobné, jisté je, že na utkání budou zvýšena bezpečnostní opatření. Hanácké derby s pořadovým číslem tři startuje ve středu v 18 hodin. Pokladny budou fanouškům zpřístupněny dvě hodiny před utkáním.