Zápas byl rozhodnut v podstatě po sedmi minutách, kdy Hanáci svého soupeře srazili třemi góly.

„Vstup jsme měli opravdu dobrý. Jsem rád, protože v těch předchozích zápasech jsme taky měli na začátku hodně šancí, ale neproměnili jsme je. Dnes se však povedlo rychle odskočit,“ těšilo trenéra Jestřábů Jiřího Vykoukala.

Jeho svěřenci vedli po první třetině 4:0 a zákonitě přišlo mírné polevení, díky kterému Benátky hru vyrovnaly. „Ve druhé třetině trochu zvýšily úsilí. Ale po jejich snížení na 1:4 jsme předvedli dvě krásné akce a zase odskočili. Až ve třetí třetině se to jen dohrávalo,“ konstatoval kouč Prostějova.

Vykoukal si výsledku cenil o to víc, že v prvním vzájemném utkání Prostějov v Benátkách padl 2:4.

„I ten zápas u nich jsme měli pod kontrolou, ale dostali jsme zbytečné góly. Je to mladý, bruslící tým a museli jsme se na ně dobře připravit. Díky dobrému začátku jsme to ale zvládli,“ uvědomoval si Vykoukal.

Pozitivem podle něj také bylo, že se střelba branek rozložila ne celý tým. Dva góly dal jen Divíšek, ostatní střelci vsítili po jedné.

„Když se všechny lajny podílí na gólech, je to jenom dobře. Hlavně si ale cením, že už za rozhodnutého stavu jsme měli dlouhé čtyřminutové oslabení a hráči to odmakali,“ chválil prostějovský lodivod.

Domácí dvojzápas s Českými Budějovicemi a Benátkami tak přinesl Jestřábům čtyři body, což trenér Jiří Vykoukal hodnotí jako úspěch.

„Za ten bod s Budějovicemi jsem rád. Benátky minulé kolo prohrály ve Varech vysokým rozdílem, tak jsme počítali, že budou dobře připravení, ale přistoupili jsme k tomu dobře,“ prohlásil spokojený Vykoukal, jehož tým v příštím kole čeká cesta do Kadaně.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Benátky nad Jizerou 7:2 (4:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Divíšek (Rudovský, Nouza), 6. Havlík (Dvořáček), 7. Luňák (Divíšek, Žovinec), 20. Hozák (Fiala), 31. Divíšek (Nouza, Švarc), 39. Venkrbec (Rudovský, Kolář), 56. Holík (Zabloudil, Fiala) – 27. Chrtek (Bednář), 59. Veselý (Maier). Rozhodčí: Fiala, Kašík – Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:4. Využití: 3:1. Diváci: 1037.

Prostějov: Neužil – Kolář, Žovinec, Havlík, Holík, Drtina, Mikliš – Zabloudil, Voženílek, Luňák – Dvořáček, Hozák, Nouza – Fiala, Divíšek, Rudovský – Švarc, Venkrbec, Hajný. Trenér: Jiří Vykoukal.

Benátky: Kořenář – Jandejsek, Bednář, Maier, Turský, Tržický, Kunst – Dlouhý, Kuťák, Král – Jeník, Bittner, Špaček – Hrabík, Hrníčko, Psota – Bělohorský, Chrtek, Veselý. Trenér: Jiří Kudrna.