Prvně jmenovaný je vlastně staronová tvář LHK. Vydržel působil už v minulé sezoně u týmu jako druhý gólman, když kryl záda Adamu Vrbovi. Dvaadvacetiletý gólman loni sbíral zkušenosti. Ve třinácti zápasech naskočil do branky jako jednička.

„Před začátkem sezony jsem doufal, že bych nějaký zápas odchytat mohl. Určitě jsem ale nepředpokládal, že by jich bylo tolik. Každopádně to byla skvělá zkušenost a jsem za ni rád," líčil Vydržel a velká očekávání má i od nadcházejícího ročníku: „Doufám, že to bude ještě lepší, než v té minulé sezoně."

Ambiciózní Kocián

Josef Málek se rozhodl jít nejprve cestou zajištěné brány. Takže i druhý hokejista na soupisce je brankář. Tentokrát přichází nová tvář, a to dokonce z týmu Lev Praha. Dvaadvacetiletý gólman Ondřej Kocián bude plnit roli klubové jedničky. Kocián doposud chytal za juniorskou Spartu, druholigový Nymburk a Kobru Praha. Loni se pak představil v dresu Lva Praha a prvoligových Litoměřic.

„Nabídka přišla nečekaně. Zástupci Prostějova mě oslovili a sdělili mi, o co se jedná. Měl jsem ještě pár nabídek i z klubů z vyšší ligy, ale nešlo o moc ambiciózní týmy a vždy je lepší hrát o postup než o sestup. Projekt Prostějova mě velmi zaujal a jsem stoprocentně přesvědčen o tom, že se naše cíle vyplní a postoupíme tam, kam patříme," zdůvodnil Kocián pro klubový web svůj příchod na Hanou.

Obranu vyztuží Veselý 

Nejnovější posilou je pak obránce Jan Veselý. Mladý hokejista spojil svou dosavadní kariéru především se Spartou Praha. Nastupoval ale také v první lize za Písek, Litoměřice či Beroun. Jeho nová role bude vyztužit defenzivní řady Jestřábů.

„Zatím mám z týmu dobrý pocit. S některými se znám dobře, s jinými se budeme poznávat v létě. Z pohovoru s trenérem jsem byl taky nadšený," prozradil Jan Veselý.

Nebojí se ani nízkého věkového průměru tvořícího se kádru: „Co jsem se díval na soupisku z minulého roku, tak v týmu byli možná ještě mladší hráči, než by měli být letos a tým byl úspěšný. Myslím, že zůstává i loňský první útok, který nasbíral přes sto bodů, což je pořádná bodová sbírka a řada zkušeností."

Obrysy nového mužstva Jestřábů začínají nabývat konkrétní podoby. Tým se zatím připravuje individuálně, ale už v červenci začne pořádný dril celého mužstva.

SOUVISEJÍCÍ: Josef Málek. To je nový kouč Jestřábů. Co od něj můžeme čekat?