Poslední výhra se nerodila vůbec lehce, Jestřábi s Frýdkem-Místkem brzy prohrávali 0:3, ale stihli utkání otočit.

„Každý trenér si po takovém zápase oddychne. Na druhou stranu my takhle vedli 3:0 po první třetině v Opavě a nakonec prohráli 5:6. Takže ty body, které jsme ztratili tam, jsme si vzali zpátky. Byla to lekce před dalšími koly a já pevně věřím, že už se něco takového nebude opakovat,“ vrátil se kouč Prostějova Petr Zachar k poslednímu duelu.

Taťák a Zachar

Do něj nečekaně naskočili i dva rekonvalescenti – David Zachar a gólman Stanislav Taťák. Ten ale příliš dlouho v brance nepobyl, po třech brankách Frýdku přepustil místo Petru Musilovi.

„Taťák už nějakou dobu trénuje, dokonce měl nastoupit v minulém týdnu. Jenže těsně před zápasem dostal vysoké teploty, zvracel a skončil na JIPce. Dostal kapačky, takže ta dvě utkání odchytal Musil. Před Frýdkem už se Taťák cítil připravený, naskočil do brány a dostal tři góly. Minimálně jeden mohl podle mě chytit, ale všechny předcházely neskutečné chyby v obraně,“ hodnotil Zachar.

O poznání vydařenější návrat na led předvedl jeho syn David. Dva góly dal sám, na další přihrál. Přitom se předpokládalo, že do hry už v základní části nezasáhne.

„Jak se to podařilo? Máme výborného doktora Macháčka, vřele ho všem doporučuji. V součinnosti s doktorem Polákem, ke kterému chodil na elektroléčby, ho dali dohromady. Proti Frýdku nám hodně pomohl,“ těšilo kouče.

Příchod Mikšovského z Jihlavy

Jednou asistencí se ve své premiéře uvedl Adam Mikšovský, čtyřiadvacetiletý útočník, který sezonu začal v prvoligové Jihlavě. Jméno to pro prostějovské fanoušky není neznámé. Mikšovský v dresu Jestřábů působil v prvoligových letech 2007 a 2008 a odehrál za ně 58 zápasů, během nichž nasbíral šestnáct bodů.

„Je to kmenový hráč Zlína, který působil v Jihlavě nebo ve Vrchlabí. My už delší dobu hrajeme na devět útočníků, bylo to hodně na hraně a když se někdo zranil, měli jsme problémy. Proto jsme sondovali možnosti a dostali informaci, že je Adam volný,“ vysvětloval Zachar, jak se Mikšovský vracel na Hanou.

Jeho výkon ale po prvním zápase příliš hodnotit nechtěl.

„Odehrál si to, co lze od hráče v prvním zápase očekávat. Uvidíme, jak se bude v dalších utkáních zlepšovat. Slibujeme si od něj hlavně nárůst konkurence. Do týdne by se měl vrátit Radek Meidl. Pak už budou hrát jenom ti, co jsou ochotni mužstvu něco odevzdat a ne ti, co si jdou jenom zahrát,“ řekl prostějovský kouč.

Skončil Halouska, kvůli práci

Ten zároveň přišel o jednoho obránce. Klub ukončil smlouvu s Tomášem Halouskou.

„Byl uvolněn z pracovních důvodů. Měl kvůli tomu hodně absencí. My bychom teď chtěli dát spíše příležitost našim hráčům. Máme šest zkušených beků a když se někomu z nich nebude dařit, okamžitě tam naskočí někdo z těch mladších. Od začátku sezony tady držíme devět obránců, což je na druhou ligu příliš velký luxus. Ale Tomáš si tady odehrál svoje. Bohužel těch omluv kvůli pracovním povinnostem bylo skutečně hodně,“ objasnil Zachar.