„Rozhodování nebylo vůbec těžké a nakonec proběhlo i docela rychle. Prostějov znám z minulé sezóny a dost jsem si jej oblíbil. Měl jsem i jiné nabídky, ale nakonec to dopadlo tak, že volím setrvání tady," řekl pro klubový web Juraj Šimboch.

Radost ze setrvání Šimbocha na Hané má i sportovní manažer LHK Jiří Vykoukal: „Je to velká posila a hlavně prostějovské prostředí velice dobře zná. Juraj je velmi ambiciózní brankář, který se chce neustále posouvat dál. Doufám, že mu v tom letos maximálně pomůžeme. Samozřejmě musím také připomenout jeho velkou oblibu u našich fanoušků."

Na nový a podle všeho také silnější prostějovský tým se těší i sám Šimboch.

„Určitě se tu skládá silnější tým, jako minulou sezónu. Všichni si přejeme, aby se loňská sezóna neopakovala a drželi jsme se v tabulce co nejvýše," prohlásil na klubových stránkách slovenský gólman.

Jeho role v novém mužstvu je už nyní naprosto jasná.

„S Jurajem počítáme na post brankářské jedničky. Trojku mu bude dělat Lukáš Vydržel. Druhého brankáře stále hledáme. Měl by to být někdo mladý, kdo bude schopný za Juraje naskočit, kdyby se nedej bože zranil," popsal brankářskou situaci u Jestřábů Jiří Vykoukal.

Šimboch se také okamžitě připojí k přípravě týmu přímo v Prostějově. „Bude trénovat s námi a ne individuálně," potvrdil Vykoukal.

Mladý, nadějný brankář má už také jasno o nových soupeřích z první ligy.

„Osobně se těším na derby s Přerovem. Minulou sezónu jsem sledoval finále druhé ligy a myslím si, že je to jen velké plus, že takového soupeře budeme mít. Zároveň Slavia Praha bude atraktivní soupeř pro naše fanoušky. Ti si tady takový tým zaslouží," zdůraznil Šimboch.