„Byl to velmi náročný zapas, kluci to zvládli skvěle. Klíč k úspěchu bylo proměňování šanci, které nás občas trápí. Jinak ale kluci padají hodně do střel, snaží se mi co nejvíc pomoct a blokovat střely. Gól do prázdné brány byl důležitý a padl rozhodně po zásluze," říkal po středečním střetnutí v Pelhřimově proti jihlavské Dukle, které jeho tým vyhrál 5:3 a on sám si připsal třiatřicet přesných zákroků.

Zápas byl pro Hanáky o to těžší, že už několik zápasů v řadě hráli pouze na tři formace. V poslední době se však jejich výkony zlepšují, čemuž odpovídá i osm nasbíraných bodů z posledních čtyř střetnutí.

Volejbalistky Prostějova. Ilustrační foto
Vékáčko si poradilo i s brněnskými Šelmami a vede tabulku již o pět bodů

„Je to určitě s devíti útočníky hodně náročné, ale kluci makají a jsou vlastně pořád ve hře a v tempu. Musíme se ještě semknout na zápas proti Zlínu a věřím, že po reprezentační pauze se kluci už uzdraví a vrátí se zpět," věří tento mladý gólmanský talent, který prožívá svou premiérovou sezonu mezi muži.

„Snažím se trénink od tréninku a zápas od zápasu neustále zlepšovat a všímat si detailů dospělého hokeje. V Prostějově mám výborné podmínky a snažím se toho maximálně využít," říká.

Mnoha prostějovskými hráči i trenéry vzývaná reprezentační pauza se už nezadržitelně blíží. Než se tomu ale tak stane, zbývá Jestřábům ještě přelétnout jednu složitou překážku. Ta překážka se jmenuje Zlín.

David Čížek
Jesenecký David Čížek: Gólů jsem čekal víc, důležitější je ale stabilizace klubu

Berani, ač měli před sezonou jednu jedinou ambici, kterou byl co nejrychlejší návrat do extraligy, se zatím v druhé nejvyšší soutěži poměrně trápí a s pouhými třiadvaceti body se tak tak drží alespoň na příčkách zajišťující předkolo. Jejich kvalita je ale zjevná a celá hokejová veřejnost čeká, kdy že se konečně rozjedou naplno.

„Budeme se připravovat jako na každý jiný zápas. Uděláme dobrý trénink a vše probereme na videu. Věřím, že to zakončíme před reprezentační přestávkou třemi body," říká ale Josef Němeček bojovně.