Prostějov – Jihlava 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Branky: 5. Piecha (Kotásek), 60. Vrba (Podešva) – 3. Kolafa, 5. Rytnauer (Ficenc, Míka), 16. Bakus (Ficenc), 27. Štrach (Suk), 48. Míka. Rozhodčí: Šír – Machálek, Prchal. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:2. Diváků: 1000. Sestavy – Prostějov: Štůrala (16. Daneček) – Procházka, Višňák, Andersons, Balčík, Kumstát, Bartoň, Vomela – Kotásek, Piecha, Pavelek – Opatovský, Mikšovský, Nakládal – Vrba, Podešva, Vymazal. Trenéři: Radomír Kužílek a Martin Janeček. Jihlava: Řehoř – Míka, Ficenc, Kuchyňa, Staněk, Štrach, Kolafa – Rytnauer, Bakus, Kubát – Krupka, Hanzal, Ježek – Suk, Kopecký, Čachotský. Trenéři: Karel Dvořák a Petr Jaroš.

Střetnutí se lámalo hned vúvodu. Na rychlou trefu Kolafy ze 3. minuty sice dokázal zanedlouho odpovědět přesilovkovým vyrovnáním Piecha, jenže za dalších dvanáct vteřin 5. minuty hostům znovu vrátil vedení Rytnauer – 1:2. Navíc v16. také Dukla využila početní převahu a nešťastný gólman Štůrala se po trefě Bakuse pakoval na střídačku – 1:3. Za tohoto stavu se domácí mohli vrátit do zápasu, ale zkraje druhé třetiny doslova promrhali téměř tři minuty trvající přesilovku pěti proti třem a navíc bezprostředně po jejím uplynutí sami počtvrté inkasovali zhole Štracha – 1:4. Herně lepší Jihlava poté duel vpohodě dovedla kjasnému triumfu, za Jestřáby korigoval na konečných 2:5 až vsamotném závěru Vrba

Martin Janeček, asistent trenéra HK Prostějov: „Oproti předchozímu utkání vOlomouci byl dnes znaší strany zásadní rozdíl vpřístupu, ve střelbě a vdůrazu. Tím vším jsme za soupeřem výrazně zaostávali, hosté vyhráli naprosto zaslouženě.“

Karel Dvořák, kouč Dukly Jihlava: „Ze zápasu jsem měl po vítězství Prostějova vOlomouci trochu obavy, ty se však naštěstí nenaplnily. Rozhodly hlavně dva momenty: když jsme okamžitě po vyrovnání na 1:1 dali svůj druhý gól a poté neproměněná dlouhá přesilovka domácích pět na tři vúvodu druhé třetiny.“