„Most hraje určitě lépe než v loňské sezoně a v tak vyrovnané lize je každý zápas těžký, takže záleží na tom, jak dokážeme k zápasu přistoupit," je si před kláním vědom asistent trenéra Jiří Vykoukal.

Jestřábi půjdou proti Mostu po dvou těžkých zápasech, když nejdříve prohráli s Duklou 2:1 v prodloužení a stejným výsledkem pak skončil zápas v Třebíči, tentokrát však pro Jestřáby.

„Tři body za dva zápasy bereme, potýkáme se docela s marodkou, takže jsme za to rádi. Ještě se ale dá samozřejmě co zlepšovat. Co se týče hry, tak musíme navázat na tyto výkony a přinejlepším je ještě zlepšit," řekl Vykoukal.

A právě marodka prostějovský tým v posledních zápasech výrazně sužovala. V Třebíči chyběli například Rudovský, Káňa nebo Šlahař. Kamil Přecechtěl tak musel celou dobu hrát jen na tři útočné lajny. „Zítra by se ale měli vrátit tři hráči do sestavy, takže by to mělo být lepší," nastínil Vykoukal.

A proti Mostu by se mohla objevit i nová jestřábí akvizice, čtyřiadvacetiletý Alexander Grebenyuk, který do Prostějova přišel z Dukly Jihlava.

V minulé sezoně patřil k tomu nejlepšímu, co jihlavské mužstvo mohlo nabídnout, tuto sezonu se ale na Vysočině příliš neprosazoval.

Příležitosti na angažování šikovného Rusa se tak chopili Jestřábi, kteří se pokusí Grebenyuka znovu nastartovat.

„Je to výborný bruslař, má dobré fyzické parametry a minulou sezonu měl velice slušnou. Alexandra tu budeme mít na měsíční zkoušku a pak se uvidí, v případě pokračování by sem přišel na hostování. Ještě ale nevíme, jestli nastoupí proti Mostu, protože se musí ještě vyřídit administrativní záležitosti," vysvětlil asistent prostějovského kou­če.