Hanácký celek tak přichází o důrazného obránce. „Chtěl jsem zkusit něco nového,“ řekl třiadvacetiletý bek. „Ondrovi skončila mu smlouva a novou jsme mu nenabídli,“ sdělil Deníku prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Ondřej Mikliš začal s hokejem v Šumperku, odkud si jej později vytáhla pražská Sparta. V té působil od mladšího dorostu až po juniorskou kategorii. Připsal si dokonce i jeden start za extraligové áčko v ročníku 2016/2017.

Během těchto let se dostal i do mládežnických reprezentací a vrcholem pro něj určitě bylo mistrovství světa do 18 let, kde se společně třeba s Pastrňákem nebo Vránou mohl radovat ze stříbrné medaile.

Zahrál si také na juniorském šampionátu v roce 2015.

Jeho další kroky vedly do Chance ligy, kde postupně prošel Litoměřicemi, Benátkami nad Jizerou a právě Prostějovem. Na Hané si připsal zatím nejpovedenější sezonu, když v 51 zápasech základní části nastřádal patnáct bodů (5+10).

„Kolem Vánoc jsme se bavili s agentem o tom, jak dál, až skončí sezona. Sám jsem chtěl změnu. Přišlo několik variant, z extraligy i z Chance ligy. Já se rozhodl pro Znojmo, protože jsem chtěl zkusit něco nového,“ prozradil Mikliš.

Po dvou letech strávených v Prostějově se šumperský rodák zařadil mezi držáky prostějovské obrany a zejména minulou sezonu byla jeho přítomnost na ledě hodně znát. Bohužel při vyvrcholení se ve čtvrtém zápase play-off proti Vsetínu zranil.

„Ondra je mladý kluk, u kterého doufáme, že se ve Znojmě bude chtít ukázat a prosadit," věří trenér a sportovní manažer Orlů Miroslav Fryčer.

K Orlům putuje i Dominik Groh, který také prošel prostějovským kádrem. V ročníku 2017/2018 sekundoval v brance Jestřábů Jakubu Neužilovi.

Groh minulý ročník strávil v Ústí nad Labem a převážně v Moravských Budějovicích, které dotáhl až do finále druhé ligy.

Autor: JIŘÍ HORÁK