Naproti tomu v Prostějově zůstává Lukáš Žalčík. Ten přišel na Hanou z Českých Budějovic pouze na měsíc, jestřábí dres však bude oblékat i nadále.

„Budějovice o něj neprojevily zájem, tak jsme rádi, že zde zůstane. Domluvili jsme na pokračování až do konce sezony," přiblížil kouč prvoligového LHK Pavel Arnošt.

Nový trenér prozatím dovedl Jestřáby během třinácti zápasů pouze třikrát k vítězství. Poslední kolo na ledě Přerova pak jeho svěřenci nezvládli a padli 0:5.

Lodivod prostějovské bárky vysvětluje změny v sestavě hlavně omezeným rozpočtem klubu.

„Minulý týden náš tým posílil Radim Matuš a počet útočníků je moc vysoký, tak jsme museli jednoho hráče uvolnit," řekl Pavel Arnošt k odchodu Patrika Moskala.

Padlo to na Patrika

Pětatřicetiletý Moskal patřil mezi nejproduktivnější hráče Prostějova. V letošní sezoně WSM ligy vyjel na led ve dvaatřiceti zápasech, v nichž vstřelil pět branek a připsal si devatenáct asistencí.

„Patrik zde odvedl velmi dobré výkony v letošní sezoně i loni. V okruhu hráčů, kteří měli standardní smlouvu, se rozhodovalo, kdo musí odejít a bohužel to padlo na Patrika," uvedl kormidelník Jestřábů.

Zároveň dodal, že kam Patrik Moskal zamíří, bude známo za jeden až dva dny. „Je to v jednání," pokračoval Arnošt.

Během jeho více než měsíčního působení vyměnila dres Prostějova za jiný pětice hráčů v čele s Lubomírem Korhoňem, který se vrátil do Anglie.

Do Kadaně se přesunul Ondřej Šafář, Ondřej Holomek skončil v Havířově, Jiří Půhoný a Jan Káňa dále shánějí angažmá.

„Co se týká kluků jako Půhoný či Korhoň, ti odešli též z finančních důvodů. Útočníků bylo šestnáct a to je dost velký finanční obnos. Teď jich máme čtrnáct. Věříme, že se kádr stabilizuje, zranění se nám budou vyhýbat a budeme moci být kompaktnější než doteď," přeje si trenér Pavel Arnošt.

Venkrbec už je zpět

Prostějovskou lavičku na druhou stranu rozšířil během uplynulých týdnů Marek Indra, Matěj Zabloudil či obránce Alexandr Grebeňuk. Naposledy přišel výše uvedený Radim Matuš.

Jistotu místa na střídačce má i zmíněný Lukáš Žalčík. Bývalý forvard jihočeského Motoru nastřílel během devíti kol v dresu Jestřábů pět gólů a disponuje i stejným počtem asistencí.

Prostějovskou soupisku trápilo během posledních pár dní několik bolístek. Minulou středu propukla v kabině Hanáků střevní viróza a mančaft tak šel do utkání s Ústím oslaben o šestici stěžejních hráčů.

Chyběl i kapitán týmu Matouš Venkrbec, který je naštěstí už ve formě.

„Matouš by měl již dnes nastoupit proti Litoměřicím. Včera už trénoval a je v pohodě," potvrdil Pavel Arnošt.