Naopak na hostování s možností uplatnění opce přichází do kádru prvoligových Jestřábů obrovitý obránce Daniel Kolář, od kterého si vedení klubu slibuje tolik potřebné přitvrzení hry.

Zatímco Marka Drtinu se Jestřábi snažili udržet v týmu zuby nehty, ale na finanční nabídku od Slavie nemohli reagovat, s Dominikem Rudlem nepočítají.

„Proběhla zde určitá selekce a Dominik nám zkrátka nezapadl do koncepce," dodal sportovní manažer Jiří Vykoukal.

I když se z fanouškovského tábora místy ozývají hlasy, že Jestřábi spíše oslabují, nežli posilují, nemusí se fanoušci o adekvátní náhrady obávat.

První vlaštovkou může být příchod třiadvacetiletého obránce Daniela Koláře, jenž bude se svou výškou 193 centimetrů budit respekt u nejednoho útočníka soupeře.

„Dana jsme vyzkoušeli ve třech zápasech minulého ročníku. Byl velice precizní 
v defenzivní činnosti, navíc dokáže přitvrdit, což nám 
u obránců chybělo," svěřil se Jiří Vykoukal pro klubový web.

Sportovní manažer Jestřábů však mnohdy naráží na nesnáze, které jsou spojeny s vyjednáváním o příchodu nových posil, a to hlavně díky tabulkovým odstupným, které musí klub za příchod hráče zaplatit. V

ýchodiskem by mohlo být hledání nových posil v zahraničí, což ale Jiří Vykoukal bere stále s jistou rezervou: „Sice je to kvůli tabulkám těžké, ale pořád ještě preferujeme české hráče."

O výsledcích intenzivních jednání vedení klubu budou fanoušci průběžně informováni v průběhu května, kdy by už měl být kádr postupně doplňován.

Autor: Dominik Voráč