Prostějov se stejně v posledních sezonách představí ve východní skupině.

Ta bude mít deset účastníků, oproti loňsku tedy skončí Uherské Hradiště, které se svého práva účasti vzdalo.

Základní část bude čítat 42 kol, z čehož je patrné, že na diváky čekají i speciální zápasové bonusy, které mají zvýšit atraktivitu třetí nejvyšší hokejové soutěže.

V prvním kole by se měl Prostějov představit na domácím ledě 22. září proti Karviné.

Dlouhodobá část by pak měla skončit 20. února 2013, play off se bude opět hrát na tři vítězná utkání.

Bonusové zápasy budou následovat po jednotlivých úsecích. Po první a druhé čtvrtině základní části bude vložen dvojzápas sousedů v tabulce, po třetí čtvrtině se pak fanoušci mohou těšit na dvě derby.

Soupeře si každý z klubů mohl zvolit a Jestřábi se tak podle očekávání utkají dvakrát s Přerovem, konkrétně ve čtvrtek 27. prosince a v sobotu 29. prosince.

„Hrajeme to pro diváky, proto jsme se na těchto věcech poměrně snadno shodli," okomentoval šéf LHK Jestřábi Prostějov Michal Tomiga.

Do druhé ligy míří i Moravské Budějovice, které odkoupily licenci z Benešova. Nastupovat budou ve skupině střed.

Hledá se nový brankář

Konec Uherského Hradiště byl očekávaný.

„Města nechtějí podporovat hokej, to se přesně stalo v Uherském Hradišti, kde na něj od radnice dostávali asi 300 tisíc. V dnešní době to ale bez podpory města nejde a bez ní nemá smysl druhou ligu hrát," přemítal Tomiga.

Složení prostějovského týmu už se také začíná rýsovat a hodně ho napověděla sestava ve fotbalovém přáteláku proti Kostelci na Hané.

Za LHK nastoupil kapitán Lukáš Duba, nejproduktivnější hráč minulé sezony Jakub Čuřík, lídr defenzivy Pavel Kumstát, Petr Žajgla, Filip Smejkal, Jiří Paška, Jan Kolibár, Ivo Peštuka, Petr Zachar, které doplnili mladíci, jež by v příštím ročníku měli dostávat ještě více příležitostí než doposud. Z lavičky pak svůj tým podporoval Michal Černý.

„Ten základ zůstane v podstatě stejný. Odešel brankář Sedlář, Petr Doseděl a asi se nedomluvíme ani s Jirkou Osinou a Martinem Stejskalem. Stále jsem v kontaktu s Robinem Ševčíkem. Vzhledem k naší finanční situaci kádr nějak výrazně posilovat nebudeme. V současnosti ale finišujeme v jednáních o příchodu nového brankáře a také platí to, že daleko větší prostor dostanou naši mladí hráči," potvrdil Tomiga.