„My doufáme, že přijde hodně lidí a důstojně se s hokejistou jako je Lukáš Duba rozloučíme. Bohužel jsme fanoušky prohrou v Kadani moc nenalákali, ale věřím, že přece jen přijdou. Přesně od 18 hodin začne speciální loučení," prozradil sportovní manažer klubu Jiří Vykoukal.

Jak rozlučka s kapitánem bude vypadat, to je velké tajemství.

„No, rozhodli jsme se, že nic prozrazovat nebudeme. Bude to něco speciálního," usmíval se tajemný Vykoukal.

Lukáš Duba ví o této rozlučce teprve čtrnáct dnů a sám přiznal, že je překvapený: „Bylo to velké překvapení. Dozvěděl jsem se to čtrnáct dnů předem a moc jsem nevěděl, co říct. Jsem za to moc vděčný. Je to strašně krásná věc."

Každý musí makat, potom se zlepšíme

Duba i Vykoukal však mají jedno velké přání, a to aby Jestřábi konečně vyhráli.

„Po té Kadani se těžko něco říká. Tam jsme odehráli skvělou první třetinu a potom přišel zkrat. Po třech gólech, které padly po našich chybách, se zápas rozsypal," kroutil hlavou Vykoukal.

Sportovní manažer a zároveň asistent trenéra v jedné osobě však pevně věří v zlepšení: „Měli jsme těžký začátek sezony, tři zápasy venku a navíc doma Slavii. Teď si musí uvědomit každý hráč, že musí dát dohry vše a ještě něco navíc a ne se spoléhat, že to za něj udělá někdo jiný. Každý musí makat a potom se zlepšíme."

Zatím nejlepší představení předvedli Hanáci doma se Slavií Praha. Na to by Vykoukal rád navázal.

„V pondělí nám pomohli skvělí fanoušci, kteří nás hnali za dobrým výkonem. Doufám, že přijdou zase a opět nám pomůžou," dodal Vykoukal.

Zápas mezi Jestřáby a Třebíčí začne v sobotu v 18 hodin na prostějovském zimním stadionu. Přijďte se rozloučit s živoucí legendou hanáckého hokeje.